На що клеїти газобетонні блоки?
Зведення стін з газобетону проводиться за певною технологією. Для кладки матеріалу допустимо використовувати кілька видів матеріалів. Нижче ми розглянемо варіанти розчинів для монтажу газобетонних блоків. Кожен з них володіє певними особливостями і перевагами.
Цементно-піщаний розчин
Найпростіший варіант-цементно-піщаний розчин. Його традиційно застосовують для цегляної кладки. Однак багато застосовують цей склад і для укладання газобетону. Використовувати його не рекомендується з наступних причин:- склад розчину не відрізняється постійністю;
- товщина шва складе 10-12 мм, що негативно відіб’ється на теплоізоляційних властивостях стін;
- тривала підготовка складу, що включає просіювання піску;
- багато пилу, що з’являється в ході виконання роботи;
- складність укладання в зимовий період, що вимагає постійного підігріву складу, або виконання невеликих за обсягом замісів.
Клей для газобетону
Більш підходящим будматеріалом для укладання газобетону вважається клей. До його складу входять: пісок дрібної фракції, цемент, Сполучні з полімерів і модифікуючі добавки, що дозволяють розчину не застигати при температурі до -10°С. Для монтажу газобетону застосовують спеціальний інструмент. Його називають кареткою, контейнером або кельмою-ковшем. Всі ці терміни застосовуються для одного і того ж інструменту. З його допомогою монтаж газобетону проводиться значно швидше. При цьому витрата клею знижується.Клей для газобетону має низку переваг:
- Висока пластичність. У поєднанні дрібнофракційним наповнювачем дозволяє домогтися мінімальної товщини шва (2-3 мм). Витрата скорочується приблизно в 4 рази. Невелика товщина шва знижує сумарну площу стиків, що призводить до зменшення тепловтрат.
- На один мішок сухого клею вагою 25 кг потрібно лише 5,5 л води. Тому вологість газобетону після укладання підвищується некритично.
- Склад клею завжди однаковий. За рахунок цього забезпечуються стабільні показники склеювання.
- У складі присутні модифікуючі добавки, що надають клею стійкість до впливу низьких температур, і вологи.
- Клей підходить для застосування в якості шпаклівки. Його надлишки можна використовувати для інших робіт.
- Спеціальні зимові склади спрощують виконання укладання в умовах температури нижче нуля.
- Клей твердне без усадки.
Як потрібно використовувати клей?
Суміші для монтажу газобетону вимагають дотримання певних правил. Звертайте увагу на наступні аспекти:- Зберігайте клей при температурі не нижче +5 °С.
- Заміс потрібно проводити за допомогою теплої води з температурою до +60 °С.
- Газобетонні блоки повинні зберігатися в місці, захищеному від снігу. Інакше атмосферні опади негативно позначаться на показнику вологості матеріалу, що знизить ефективність використання клею.
- Каретки або Шпателі потрібно тримати в теплій воді.
- Виділіть для клейового складу чисту ємність. Якщо в неї потраплять більші домішки, це призведе до збільшення розмірів шва.