• uaBeton
  • Блог
  • Чим клеять екструдований пінополістирол?

Чим клеять екструдований пінополістирол?

Екструдований пінополістирол виходить за допомогою методу змішування гранульованого полістиролу з хімічним реагентом, що містить CO2, і легкими фреонами. Суміш гріють і під тиском проводять через екструдер. Після виходу з нього проводиться формування. Матеріал остигає, набуваючи низьку теплопровідність. Екструдований пінополістирол за цим показником обходить цегла, бетон, піноскло і пінопласт. Такі властивості надає йому повітря, укладений в щільні осередки, з яких він складається.

Чим хороший будматеріал?

Екструдований пінополістирол володіє привабливими характеристиками. Будматеріалу властива:
  • Висока міцність. Матеріал витримує навантаження до 35 т/м2.
  • Стійкість до впливу зовнішніх факторів.
  • Водонепроникність.
  • Тривала експлуатація – до 50 років.
  • Нульова капілярність і слабка Паропроникність.
  • Нешкідливість для здоров’я людини. З матеріалу виробляють одноразовий посуд і масу іншої продукції.
  • Стійкість до горіння за умови, що немає відкритого джерела полум’я і високої температури.
Будматеріал виробляють з різними показниками щільності. Екструдований пінополістирол підвищеної жорсткості містить у складі частинки графіту. За рахунок цього матеріал набуває здатність витримувати навантаження до 50 т/м2.

Як наклеюють будматеріал?

Для приклеювання різних марок екструдованого пінополістиролу застосовують різні види бітумних мастик або Клейові суміші на цементній основі, а також поліуретанову піну. У складі не повинно бути ацетону, ефірів або бензину. Ці речовини руйнують матеріал, залишаючи в ньому дірки. Щоб коректно вибрати клей для пінополістиролу, потрібно враховувати місце в будинку, яке піддається утепленню: стеля, стіни або підлогу. У новобудовах невеликої поверховості потрібно проектувати порожнисті стіни, і укладати всередину полістирольні плити. Так можна заощадити на армуючих елементах і клеї. Роботи з укладання матеріалу потрібно вести в суху погоду. Температура навколишнього середовища не повинна бути нижче + 5 °С. виняток становить лише поліуретанова піна. Для утеплення стін або підлоги краще використовувати клей. Його застосовують для поклейки і армування матеріалу. Приклеювання полістирольних плит починають знизу з укладанням в один ряд. Потім їх закріплюють з Т-подібною перев’язкою шва впритул один до одного і плит сусіднього ряду. Не можна повторно укладати або змінювати положення матеріалу через п’ять хвилин після монтажу. Плити фіксують за допомогою дюбелів. Для укладання на цегляні або бетонні стіни потрібно брати виріб з розпірної частиною 60 мм. для стін з дірчастої цегли або пористого бетону цей показник складе 90 мм. На один лист потрібно 4-6 дюбелів, а по кутах будинку — 8. Армована сітка фіксується в натяжку по нанесеному шару клею. На стиках шматків сітки виконують нахлест 10 см.після повного затвердіння першого шару потрібно нанести другий. Сумарна товщина армування повинна бути від 3 мм.кути будівлі слід захистити від механічних впливів за допомогою алюмінієвих куточків. Фінішний штукатурний шар наносять через три доби після завершення армування.

Види клейових складів

В основі бітумної мастики-уніфікований бітум, розчинники і пластифікатори. При суцільному нанесенні вона являє собою хороший гідроізолятор. Мастика стійка до промерзання. Поверхня приклеювання повинна висушуватися, вирівнюватися і ошкуріваться. Не можна допускати виступаючих елементом зовні фундаменту, грудок бруду, іржі та інших забруднень. Для поліпшення якості роботи потрібно провести попереднє грунтування. Бітумна мастика схоплюється приблизно через 30 хвилин. Тому необхідно використовувати підпори. Для армування застосовують цементно-клейові склади. Приклеїти екструдовані пінополістирольні плити можна за допомогою поліуретанової піни. Наносити її слід за допомогою монтажного пістолета. Матеріал не має вторинного розширення. Період його схоплювання дорівнює 10 хвилинам. Використовувати його можна при температурі до -10 °С. Один балон піни замінює крейду клею вагою 25 кг. Піну наносять тонким шаром, відступивши від кожного краю плити по 2 см, а також перехресно по діагоналі. У матеріалу є сильний мінус-горючість і токсичність. Який варіант вибрати, вирішувати вам. У кожного є свої плюси і мінуси. У будь-якому випадку, рекомендуємо купувати продукцію від надійних виробників. Дешевий клей може не відповідати заявленим технічним властивостям. Крім того, при неправильному зберіганні він здатний втратити свої характеристики. Якщо у вас немає навичок роботи з екструдованим пінополістиролом, рекомендуємо довірити її майстрам, які мають досвід укладання цього будматеріалу.
[TheChamp-Sharing]