• uaBeton
 • Блог
 • Чим різати газобетон? Інструменти для його обробки

Чим різати газобетон? Інструменти для його обробки

Зміст
 1. Ножівка по газобетону
 2. Шабельна пилка
 3. Пила-алігатор
 4. Інструменти для різання канавок
 5. Ручний штроборіз
 6. Електричний штроборіз та болгарка
 7. Фреза на перфоратор
 8. Тертка по газобетону
 9. Коронки, бури та свердла
Газобетон — крихкий і легкий будматеріал, що легко обробляється як ручним, так і електроінструментом. При укладанні блоків їх доводиться свердлити, шліфувати та розпилювати. Будівники-початківці стикаються з проблемою вибору інструменту для виконання перерахованих завдань. Нижче ми розповімо вам про те, що потрібно мати для якісної обробки газобетону. Різати блоки можна ножівками по дереву. Однак краще віддати перевагу спеціалізованому інструменту. Він прослужить довше та якісніше впорається з поставленим завданням. Застосування шабельної пилки або пилки-алігатора прискорить роботу з газобетоном. Електроінструмент найкраще підходить для виконання розглянутих задач.

Ножівка по газобетону

Ручна ножівка для газобетону багато в чому схожа на аналогічний інструмент для дерева. Відмінності полягають у формі та розмірі зубців. Ножівка по газобетону має більш зносостійке покриття. Вона підходить для застосування на невеликих будівельних майданчиках з незначним обсягом робіт. Завдяки цьому інструменту здійснюють нарізку додаткових блоків, підганяють дверні та віконні отвори, а також роблять технологічні отвори в стінах. Щоб домогтися більш рівного розрізання та припасування потрібно застосовувати додатковий інструмент. До цієї категорії обладнання належать тертка по газобетону та куточок.

Шабельна пилка

Електрична шабельна пилка чудово підходить для різання газобетонних блоків. Цей інструмент дозволяє заощадити час та сили. Ціна шабельної пили невисока. Вона підходить для приватного будівництва. Такий інструмент можна використовувати для робіт по дереву. Шабельна пилка оснащена змінним лезом, що здійснює обертально-поступальні рухи. Його довжина відрізняється. Для зручної роботи необхідно використовувати лезо більшої довжини, ніж ширина блока. Інструмент має високу швидкість, точність різання та мінімальну ширину канавки.

Пила-алігатор

Для різання газобетону також можна використовувати пилу-алігатор. Цей інструмент оснащений двома ріжучими полотнами, що рухаються в протилежні боки. Пила-алігатор характеризується високою швидкістю різання. За допомогою цього інструменту можна акуратно виконувати роботу з газобетонними блоками. Його ціна вища, ніж шабельної пилки. Тому інструмент, що розглядається, актуальний для професійних будівельників.

Інструменти для різання канавок

Для закладки арматури та укладання комунікацій (проводка, труби, розетки тощо) виконують штроблення газобетонних блоків. При виконанні таких робіт використовують спеціальні інструменти.

Ручний штроборіз

Найбільш поширеним інструментом для штроблення газобетонних блоків вважається штроборіз. Це труба з ручкою. Принцип роботи простий: потрібно натиснути на будматеріал і тягнути в потрібному напрямку. Щоб зробити рівний різ, потрібно застосовувати напрямний дерев’яний брусок. Його на якийсь час закріплюють за допомогою цвяхів або саморізів. Перевага інструменту полягає у відсутності шуму та пилу в ході виконання робіт.

Електричний штроборіз та болгарка

Для штроблення газобетону виготовляються насадки на болгарку. Вони мають вигляд двох дисків з металу, що залишають по собі дві рівні канавки. В продажу також є спеціальні болгарки, які називаються штроборізами. Інструмент дозволяє регулювати глибину та ширину штроби. Після різу газобетон виймають за допомогою молотка та стамески. До переваг інструменту відносять високу швидкість та точність розпилу. Мінус застосування полягає в появі пилу. Тому після виконання роботи слід використовувати пилосос.

Фреза на перфоратор

Для перфораторів виробляють насадки (фрези), за допомогою яких можна робити отвори та штроби будь-яких розмірів та форм.

Тертка по газобетону

Для роботи з газобетоном застосовують тертку. Інструмент дозволяє вирівняти поверхню матеріалу після розрізування, зробити ідеальною площину рядів. В результаті для монтажу блоків знадобиться трохи клею.

Коронки, бури та свердла

Для роботи з газобетоном застосовують звичайні свердла та бури. Коронки чудово підходять для того, щоб формувати підрозетники.