• uaBeton
  • Блог
  • Чим утеплити плити перекриття в приватному будинку?

Чим утеплити плити перекриття в приватному будинку?

При будівництві приватних будинків потрібно приділяти увагу утепленню горища. Це дозволить не допустити появи конденсату всередині будівлі. Утеплення перекриття горища потрібно здійснювати з кількох причин. Теплоізоляція дозволить підтримувати в приміщенні температуру, що відповідає місцю появи роси. Вона також стане дієвою перешкодою для утворення цвілі та іншої шкідливої флори.

Норми з утеплення залізобетонних плит

Для монтажу якісного утеплення горищного перекриття, а також продовження терміну служби покрівлі і крокв застосовують паробар’єр. Його укладання потрібно обов’язково виконувати правильно. Пароізоляція монтується на плиту. Зверху укладають теплоізоляцію. Подібна технологія дозволяє не допустити появи вологи на елементах конструкції горища з металу або дерева. Якщо пароізолюючий шар пошкоджується, характеристики утеплювача відчутно знижуються.

Різновиди утеплювачів

Мінеральна вата добре підходить для формування утеплювача навіть на нерівних поверхнях. Матеріал поставляється в рулонах або у вигляді м’яких плит. Рекомендується застосовувати вату з екранованим тепловідображаючим покриттям. Укладання повинне бути щільним. Однак не слід допускати застрягання. У мінеральної вати привабливе співвідношення ціни та якості. Це недорогий і довговічний матеріал. При укладанні утеплювача потрібно застосовувати засоби індивідуального захисту. Зверху монтують захисний матеріал, який блокує проникнення пару або рідини. Кам’яна вата визнана більш екологічним утеплювачем. Матеріал має високі показники теплопровідності. Він згладжує температурні перепади й підтримує всередині будівлі комфортний мікроклімат.

Як утеплювати залізобетонні плити?

Щоб провести закладку утеплювача на плитах, кріплять брус з дерева. Між лагами кладуть спеціальний матеріал. Це може бути теплоізолююча плита. Іноді для подібних цілей застосовують розсипний утеплювач. Його кладуть шаром в 0,2-0,3 м на клеєний на плитах руберойд. Потім матеріал заливають товстим шаром розчину. Піноскло вважається дорогим, але дуже ефективним утеплювачем. Для отримання необхідного ефекту від використання пінобетону його товщина повинна дорівнювати 40 см. Стяжка для цього матеріалу не потрібна. При утепленні пінопластом слід коректно підібрати його різновид. Для використання на горищі підійде пінопласт з низьким параметром щільності. Укладання слід робити, не допускаючи утворення щілин. Якщо цього не уникнути, скористайтеся монтажною піною. З її допомогою можна швидко заповнити всі щілини. Такий утеплювач не горить. При впливі високих температур матеріал плавиться. Проте з нього виділяється газ, небезпечний для здоров’я людей. Щоб коректно укласти будь-який плитковий або рулонний матеріал, потрібно дотримуватися шахового порядку і розміщувати його в кілька шарів. Товщину утеплювача визначають залежно від регіону, в якому розташований приватний будинок. Мінімальний показник – 0,15 м. Укладати матеріал меншим шаром немає сенсу. Витрати на утеплення здійснюються один раз, а ефект від виконаної роботи буде проявлятися впродовж тривалого часу. Якщо сумарна товщина матеріалу дорівнює 0,15 м, шар утеплювача повинен бути 4 см. Укладку слід робити внахлест. Якщо монтувати плити завтовшки в 0,15 м, стики будуть пропускати тепло. Рекомендується уникати цього. Ціна теплоізоляції обчислюється за 1 м3. Перед укладанням ековати потрібно здійснити монтаж пароізоляції на підлогу. Матеріал виготовляється з целюлози з розпущеними волокнами. Ековата не викликає алергічних реакцій. Матеріал упакований в мішки. Його засипають між підготовленими лагами. Перевага матеріалу – негорючість. Це властивість проявляється за рахунок застосування спеціальних просочень.

Утеплення залізобетонних плит за допомогою пеноплекса

Для утеплення залізобетонних плит часто застосовують пеноплекс. Його також використовують для балок з дерева. Будматеріал застосовується як для утеплення горищ в приватних будинках, так і для інших типів будівель. Пеноплекс володіє такими перевагами:
  • не вбирає воду;
  • не пропускає тепла, має низьку теплопровідність;
  • не завдає шкоди здоров’ю людей;
  • підходить для монтажу суцільним шаром, що зменшує втрати тепла через стики плит;
  • має високу звукоізоляцією.
Пеноплекс – якісний матеріал, який заслужив довіру у споживачів. Його укладання слід проводити відповідно до діючих технологічних норм. Рекомендуємо купувати пеноплекс у виробників, що добре себе зарекомендували, бо їх продукція відповідає заявленим технічним вимогам.