• uaBeton
  • Блог
  • Що таке газобетон і як його роблять?

Що таке газобетон і як його роблять?

Газобетон – енергоефективний матеріал, придатний для індивідуального будівництва. Його відносять до категорії пористих бетонів. До 85% обсягу матеріалу займають бульбашки газу. У газобетону високі теплоізоляційні характеристики. Він володіє невеликою масою. Матеріал легко обробляється. Газобетон підходить для самостійного будівництва будинку. Поодинці можна укладати до 3 м3 матеріалу на день. Нижче детальніше розглянемо особливості газобетону.

Сировина для виробництва

Газобетон виробляється за новою технологією. Застосовується наступна сировина:
  • цемент;
  • вапно;
  • кварцевий пісок;
  • алюмінієва паста;
  • вода.
Перераховані вище компоненти змішуються в певній пропорції, щоб продукція набула необхідного рівня міцності. В основі матеріалу – пісок. Його піддають обробці за допомогою кульових млинів. Усередині цих пристроїв розміщені металеві кулі. З їх допомогою пісок подрібнюють до стану пилу. За рахунок цього формування блока проводиться значно легше.

Початковий етап виробництва

Оброблений пісок розміщують в накопичувальних бункерах для зберігання. Далі матеріал поміщають в газобетонозмішувач, де його змішують з вапном і цементом. Перед заливанням в отриману суміш додають воду та суспензію алюмінієвої пасти. Потім її заливають в прямокутну форму. На цьому етапі алюмінієва паста вступає в реакцію з вапном, в результаті якої виходить водень. Він робить сировину пористим. Піддони з сумішшю поступово переміщують в герметичному приміщенні з високим показником вологості. Згодом вона збільшується в розмірі, повністю заповнюючи прямокутну форму. Через кілька годин форму із застиглою сумішшю розрізають на блоки однакового розміру. Замінюючи ножі, можна виробляти блоки різних габаритів. Потім поверхню блоків піддають шліфуванню. Поступово показник вологості матеріалу знижується. Спочатку він становить близько 30%. Протягом року показник скорочується до 5-10%. Блоки кладуть в автоклавні камери. В них матеріал протягом 12 годин знаходиться під тиском 12 кг/см2 і обробляється паром при температурі +190°C. Відзначимо, що її показник плавно змінюється. Довжина одного автоклава – 30 м. Застосування автоклавування підвищує міцність блоків і знижує їх подальшу усадку. Готові партії газобетону направляють в лабораторію, де матеріал перевіряють на відповідність заданим параметрам.

Завершальний етап виробництва

Готові блоки направляють на лінію упаковки. Їх складають на ній в два ряди. Далі блоки перевертають на бік під заздалегідь підготовлені палети. Потім газобетон обгортають плівкою для того, щоб забезпечити захист від механічних пошкоджень. Упакована продукція відправляється на склад.

Газобетон або пінобетон?

Газобетон вважається новим будматеріалом. Однак його часто плутають з пінобетоном. Перераховані матеріали значно відрізняються. Пінобетон виробляється з піни, що включає шкідливі компоненти. До них належать клей, їдкий натр, каніфоль та інші хімічні добавки. Газобетон виробляється за рахунок водню, що виділяється в результаті реакції алюмінієвої пасти та вапна. Тому він вважається безпечним матеріалом, на відміну від пінобетону. Останній має більш низьку щільність. Однак він все одно програє газобетону. В цьому легко переконатися. Потрібно лише порівняти характеристики будматеріалів. Газобетон з щільністю D400 застосовують для зведення несучих стін будинків до трьох поверхів. Його клас міцності — B2,5, а морозостійкість — F100. Блоки з пінобетону з щільністю нижче D600 можна застосовувати для зведення несучих стін. Теплопровідність цього матеріалу вище, ніж у газобетону D400. Отже, останній краще зберігає тепло. Пінобетон виробляється без застосування автоклавів і нарізки блоків. Його відразу заливають в готові форми. Через це пінобетон дає значну усадку. Процес автоклавування збільшує міцність будматеріалу в 3-4 рази. Тому газобетон по всіх параметрах обходить пінобетон. Він відмінно підходить для будівництва малоповерхових будівель і споруд. Газобетон – більш екологічний, якісний і надійний матеріал.  
[TheChamp-Sharing]