Що таке керамічний блок?

Для будівництво приватних будинків і котеджів застосовують різні матеріали. Керамічний блок вважається одним з найкращих для цього завдання. Будматеріал має масу переваг перед аналогами. Нижче ми розповімо вам про них.

Особливості керамоблока

Керамічний блок з’явився на ринку відносно недавно. В європейських країнах його виробляють вже більше тридцяти років. В Україну він прийшов набагато пізніше. За складом матеріал схожий зі звичайним цеглою: глина, вода, формування і випал. Однак керамоблок має значно більші розміри. Структура матеріалу мікропориста. Тому його часто називають “поризованим блоком”. Для отримання такої структури в шихту додають деревну стружку. Під час випалу вона вигорає, залишаючи в кераміці капіляри. В ході формування застосовується екструдер, що надає керамічним блокам особливу форму. Усередині з’являється безліч пустот, розділених тонкими перегородками, що нагадують стільники. Обсяг пустот досягає 50%. Керамічні блоки володіють стандартними розмірами, що відносяться до габаритів цегли кратно. Вони укладаються в розмірну сітку 250 мм.За рахунок цього можна легко перерахувати проект цегляного будинку в керамічні блоки. Кладка проводиться»в цеглу”. Поверхня стін складають не довгі сторони блоків, а торці. В результаті ширина стіни стає рівною довжині будматеріалу. Керамоблоки мають пазогребневою системою стикування. На довгих сторонах блоків присутні вертикальні поглиблення і виступи, що дозволяє виробляти зчеплення матеріалів під час кладки. Розчин використовується тільки для скріплення горизонтальних швів. Для кладки блоків застосовують теплий розчин з додаванням перліту або керамзитового піску. За рахунок цього знижуються втрати тепла. Розмір швів становить всього лише 1 см.

Переваги керамоблока

Будматеріал добре зарекомендував себе. Він має масу переваг. Тому багато будівельників вважають за краще застосовувати його, а не традиційний цегла. Керамічний блок володіє наступними плюсами:
  • Довговічність. Стандартна цегла витримує до 30 циклів заморозки/розморожування. У керамоблока цей показник становить 50 циклів. Матеріал стійкий до впливу сонячних променів, комах і грибка.
  • Стійкість до вогню. Керамічний блок володіє пожежостійкими властивостями. Він здатний чинити опір вогню до 90 хвилин. У інших матеріалів таких властивостей немає.
  • Екологічність. За складом тепла кераміка аналогічна цеглі, який визнаний найбільш безпечним будівельним матеріалом. Керамоблок забезпечує будинок теплом в зимовий час. Влітку він зберігає прохолоду. Матеріал забезпечує стабільний показник вологості протягом року. Тому керамоблок називають»природним кондиціонером”.
  • Економічність. Застосування керамоблоків знижує витрату розчину, економить кошти, незважаючи на те, що їх ціна висока. Будматеріал енергоефективний, тому власник будинку, побудованого з нього, зможе в майбутньому істотно заощадити на опаленні будівлі.
  • Міцність. Наявність тонких перегородок всередині блоку створюють враження ненадійності у недосвідчених будівельників. Однак міцність будматеріалу дорівнює М100-125. Тому його застосовують навіть для зведення багатоповерхових споруд.
У керамічних блоків багато плюсів. Будматеріал підходить для зведення будівель різного призначення. Однак у нього є і свої недоліки. Нижче ми розповімо про них.

Мінуси керамоблока

До недоліків керамічного блоку відносять високу вартість. В середньому цей будматеріал значно дорожче цегли. Керамоблок має високу гігроскопічність. Пористість будматеріалу при неналежному зберіганні призведе до його псування. Водопоглинання для керамоблока дорівнює 12-15%. Якщо під час зберігання матеріал піддався впливу вологи, він може відволожитися. В результаті знижується його якість, виникають відколи і тріщини. Такі ж недоліки притаманні будматеріалу, погано просушеному на заводі виробнику. Керамоблок потрібно використовувати з якісними складовими. Його не можна застосовувати з будматеріалами, у яких інший показник теплопровідності. Для облицювання стіни з керамоблока потрібна» дихаюча ” штукатурка. Кладка виконується за допомогою застосування спеціальних цементних сумішей. До транспортування керамічного блоку також потрібно ставитися уважно. Матеріал має високу міцність. Однак слабо переносить прямі фізичні впливи. Груба навантаження / розвантаження будматеріалу призведе до його пошкоджень. Користуватися зіпсованим керамоблоком важко. Необхідний жорсткий контроль за кожним етапом виконання робіт. Тому будівництво приватних будинків і котеджів з керамічного блоку слід довіряти досвідченим майстрам.