Що означає марка цегли?

Зміст
 1. Переваги та особливості
 2. Види матеріалу
 3. Популярні марки
Що означає марка цегли? Марка цегли містить безліч важливої інформації. Вона свідчить про її міцність. Однак за допомогою цього показника можна дізнатися й про інші властивості матеріалу. Марка дозволяє визначити морозостійкість, зносостійкість, довговічність і надійність цегли. Показник позначається літерою “М”. Він вказує на навантаження, яке здатне витримати цеглу на 1 см2. Наприклад, марка М-75 означає, що матеріал витримує навантаження 7,5 МПа, М300 – 30 МПа. Є й інша продукція. Основними марками будматеріалу є наступні: Не завжди продукція відповідає заявленій міцності на вигин та стиск. У бракованого будматеріалу вона може бути набагато гірше.

Переваги та особливості

Цегла – найбільш затребуваний будматеріал. В останні десятиліття з’явилося багато альтернативної продукції. Однак вона не змогла витіснити цеглу. Головними перевагами цього матеріалу вважаються:
 1. Низька вартість.
 2. Геометрично точна форма.
 3. Легкий монтаж.
 4. Висока стійкість до температурних перепадів та впливу атмосферних опадів.
 5. Екологічність.
 6. Тривала експлуатація — до 100 років.
 7. Високий показник механічної міцності.
Цегла буває повнотілою та пустотілою. Ступінь порожнечі останньої сягає 45%. Ефект досягається за допомогою прямокутних, круглих, ромбічних або квадратних отворів. Матеріал має невелику питому вагу. Застосовується для будівництва багатоповерхових споруд. Стіни з цього будматеріалу не мають критичного впливу на основу будівлі.

Види матеріалу

Цегла виготовляється з різної сировини. Вона буває:
 1. Керамічною. Виробляється з тугоплавкої глини. Проходить випалення при температурі 1000°С.
 2. Силікатною. Виготовляється за допомогою методу напівсухого вібропресування з піску та вапна в пропорції 9 до 1.
Матеріал відрізняється за кольором. Для силікатної цегли властиве біле забарвлення. Для зміни колірної гами виробники додають у сировину спеціальні хімічні барвники. Силікатний та керамічний будматеріали мають ідентичний стандарт марок міцності. Нижче розглянемо деякі з них.

Популярні марки

У продажу є багато марок цегли. Найбільш популярні:
 • М-75. Витримує тиск 7,5 Мпа. Це прийнятний показник для рядової цегли. Продукцію застосовують для спорудження одноповерхових і двоповерхових будівель. Міцність на вигин для повнотілого матеріалу дорівнює 1,6 МПа, а порожнистого – 0,8 Мпа.
 • М-100. Міцність на вигин для повнотілого варіанта – 2 Мпа, а порожнистого – 1 Мпа. Міцність на стиск для обох видів продукції дорівнює 10 МПа. Будматеріал застосовується для спорудження будівель до трьох поверхів. Подвійна цегла М-100 використовується для облицювання. Одинарний варіант продукції недостатньо міцний для застосування в якості лицьового матеріалу.
 • М-125. Міцність на вигин повнотілої продукції – 2,4 МПа, порожнистої – 1,2 МПа. Застосовується для малоповерхового будівництва. Міцність на стиск для обох видів продукції – 2,4 Мпа.
 • М-150. Стійкість на вигин для повнотілого матеріалу – 2,7 Мпа, а для порожнистого – 1,5 Мпа. Продукцію застосовують для будівництва будинків до шести поверхів. Її також використовують для зведення парканів та огорож. Лицьова цегла М-150 застосовується для декоративного оздоблення будівель, арок, склепінь і т.д. Вона має високий показник морозостійкості.
 • М-175. Повнотілий варіант витримує тиск на вигин до 3 МПа, а порожнистий – до 1,6 МПа. Продукцію застосовують для будівництва промислових споруд. Це зумовлено її високою міцністю. Будматеріал можна використовувати для зведення підземних конструкцій (при високій гідроізоляції).
 • М-200. Універсальна продукція, що має широкий сектор застосування. Лицьова цегла М-200 використовується для облицювання фасадів, обробки печей та камінів. Витримує температуру до 1000°С.
Цегла – будматеріал, який потрібен для вирішення різних завдань. За допомогою цієї продукції можна споруджувати будинки будь-якої поверховості та різного призначення. Це найнадійніший і затребуваний будівельний матеріал.