Фундамент з блоків ФБС

Зміст
 1. Основа з блоків ФБС: що це?
 2. Плюси та мінуси ФБС
 3. Інструкція з монтажу
В якості альтернативи монолітному фундаменту застосовують основу з блоків. Мова йде про ЗБВ типу ФБС. Матеріал належить до збірних конструкцій. Однак при чіткому дотриманні технологічних норм за своїми властивостями він не поступається суцільнолитим виробам. Основний плюс подібних рішень полягає у високій швидкості монтажу та комфортній вартості.

Основа з блоків ФБС: що це?

Фундамент з ФБС — конструкція, що зводиться за допомогою кладки залізобетонних блоків заводського виробництва. Зверху викладеної основи формується армований пояс. Він дозволяє рівномірно розподіляти навантаження від усіх конструкцій, розташованих вище. ФБС — монолітні залізобетонні вироби, виготовлені в заводських умовах. Їх застосовують для зведення основ і стін підвалів. Класичний фундамент з блоків ФБС — стрічковий. Основа з цього матеріалу підходить для піщаних і скелястих ґрунтів. Однак його можна застосовувати і на нестійкому ґрунті. Для цього зводять залізобетонну підошву по всьому периметру конструкції. Із ФБС споруджують і стовпчасті основи. Часто з цього матеріалу зводять фундамент на ґрунтах з підвищеною кислотністю за умови, що споруджений будинок невисокий. Подібна технологія підходить для спорудження лазні або незначного житлового будинку.

Плюси та мінуси ФБС

Матеріал має безліч плюсів. До них належать наступні:
 • Висока швидкість монтажу. Роботи здійснюються за допомогою будівельного крана, що прискорює процес зведення.
 • Потрібно мало часу для застигання розчину. Навіть якщо формувати армований пояс зверху фундаменту, роботи можна виконувати впродовж 1-2 тижнів. У випадку з монолітною основою необхідно почекати не менше 28 діб. За цей час конструкція набирає проектної міцності.
 • Низька ціна. Зведення монолітних конструкцій обходиться набагато дорожче.
 • Висока якість. ФБС виробляються в заводських умовах, тому відповідають будівельним стандартам і нормам.
 • Наявність монтажних пазів і петель. Це полегшує монтаж блоків.
 • Зносостійкість. При правильному укладанні основи термін служби складе не менше ста років.
Матеріал популярний і зручний для зведення різних видів основ. Однак у нього є і ряд недоліків. Їх потрібно враховувати при виборі технології для спорудження фундаменту будівель. До недоліків відносяться наступні:
 • Обов’язковість створення армованого поясу при будівництві кам’яного будинку.
 • Необхідність установки залізобетонної підошви під основу з блоків.
 • ФБС не рекомендується застосовувати на рухливих ґрунтах.
 • Необхідність формування надійної теплоізоляції конструкцій з ФБС.
Використовувати матеріал для зведення підстав під кам’яні будівлі можна за умови наявності відповідного ґрунту. Також потрібно чітко дотримуватися технології виробництва ФБС і установки блоків. Матеріал відмінно підходить для формування фундаментів під дерев’яні будинки.

Інструкція з монтажу

Проектування — найважливіший етап зведення фундаменту з ФБС. Його виконання слід довіряти професіоналам. Помилки, зроблені на стадії проектування, призведуть до серйозних негативних наслідків. Під час вирішення цього завдання потрібно враховувати різні чинники, в тому числі:
 • тип ґрунту;
 • глибину залягання ґрунтових вод;
 • рівень навантажень;
 • поверховість споруди і т.д.
Інструкція з монтажу конструкції включає підготовчі роботи, риття траншеї, облаштування подушки з піску, формування підошви, укладку блоків, гідроізоляцію, створення армованого поясу. Кожен етап потрібно виконувати якісно. При дотриманні будівельних норм і правил основа з ФБС буде міцною та надійною. Рекомендуємо залучати до виконання цієї роботи фахівців, які володіють значним досвідом в будівельній сфері. В такому разі готова конструкція буде на 100% відповідати проектним показникам. Обов’язково використовуйте тільки найякісніші матеріали.