Газобетонна підлога в будинку

Газобетон вважається пріоритетним матеріалом для спорудження малоповерхових будівель. Він застосовується не тільки для формування стін, але і в якості утеплювача для підлоги. Блоки з щільністю 150-200 кг/м3 найкраще підходять для цієї мети. Вони не втрачають своїх властивостей з часом і не піддаються впливу гризунів.

Плюси та мінуси матеріалу

У будинку, побудованому з газобетону, підставу під обробне покриття створюють із застосуванням різних технологій. Стандартні блоки найкраще підходять для вирішення цього завдання. Обираючи матеріал, враховуйте наступне:
  • Основною характеристикою вважається коефіцієнт теплопровідності. Газобетон за цим параметром поступається пінополістиролу. Там, де можна застосовувати ЕППС 50 мм, необхідні газоблоки з товщиною 100 мм.
  • Укладати кам’яний утеплювач вигідніше, незважаючи на необхідність покупки матеріалу більшого розміру. Газобетон програє полімеру тільки в гігроскопічності.
  • Газоблоки потребують захисту від впливу води. Якщо підлога споруджується по ґрунту, під ним необхідно створити бетонну стяжку з шаром водонепроникного матеріалу. Для цієї мети варто застосовувати звичайний поліетилен. Зверху газобетону потрібно монтувати герметичний шар, що витримує пар.
Підлоги з розглянутого матеріалу встановлюють по лагах і стягуванні з цементу, залитого поверх. Якщо застосовувати в якості фінішного матеріалу плитку з кераміки з хорошою гідроізоляцією, навіть розлита по поверхні підлоги рідина не зможе потрапити в пиріг. Реалізовуючи цю технологію, ви досягнете більш ефективної тепловіддачі.

Монтаж чорної підлоги

Якщо формувати пиріг підлоги на ґрунт, його конструкція повинна бути багатошаровою, що включає 8-9 шарів. Їх кількість залежить від властивостей застосовуваного матеріалу. Можна використовувати керамзит або пінополістирол. Однак при формуванні підлоги по ґрунту краще застосовувати теплоізоляційні блоки. Вони володіють кращим співвідношенням ціни та якості. Порядок роботи виглядає так:
  1. Перед початком монтажу потрібно розрахувати товщину шарів. Приділіть увагу рівню чистої підлоги. Нижче розміщуються всі шари, починаючи від фінішного.
  2. Спочатку йде рівень, що підстилається. Його формують перед тим, як робити підлогу. Дренажна подушка може володіти значними розмірами. Вони залежать від особливостей фундаменту. Відмітка його заглиблення або підняття над рівнем ґрунту також має важливе значення.
  3. Пісок зі щебенем застосовують в ролі шару, що підстилається. Можливе використання гравійно-піщаної суміші. Чорнова стяжка заливається з невеликого бетону, щоб під час гідратації вона не втрачала цементного «молока». Під нею настилають рулонний водонепроникний матеріал. В цій ролі можна застосовувати поліетилен. Його товщина повинна становити близько 1,5 мм.

Монтаж теплої підлоги

Для більш ефективного підігріву слід монтувати стяжку. Перед її заливкою на поверхню газобетону викладають пенопластову підкладку. Зверху її застилають рулонним матеріалом з фольги зі спіненого поліетилену. Звернути увагу потрібно на наступні аспекти:
  • По всій площі монтується металева сітка. Її осередок повинен бути 10х10 см. До неї хомутами прив’язують трубки водяної підлоги. Кріплять її до основи за допомогою тарілчастих дюбелів. Також дозволяється застосування підкладки з пазами під обігрівальні компоненти. В цьому випадку сітки використовувати не потрібно.
  • Стяжку слід заливати без великого наповнювача. Це потрібно, щоб зробити поверхню гладкою. При цьому витрата розчину буде менше при вирівнюванні. Можливе формування дрібнозернистого бетону на відсіві. Найкраще застосовувати дрібнозернисту фібру. До неї рекомендується додати пластифікатор. Це поліпшить розтікання бетону.
  • Якщо підлога водяна, товщину стяжки потрібно формувати в залежності від діаметра труб. Стяжка повинна покривати їх шаром 45 мм.
Після цього можна переходити до фінішної обробки підлоги з газобетону. Цей матеріал дозволяє впоратися з завданням найбільш ефективно. Теплі підлоги з газобетону служать довго і відмінно справляються з покладеними на них функціями. Рекомендуємо використовувати для цього завдання якісний матеріал. Обирайте продукцію від перевірених виробників. В цьому випадку тепла підлога із газобетону прослужить довго.  
[TheChamp-Sharing]