• uaBeton
 • Блог
 • Як правильно укладати фундаментні блоки?

Як правильно укладати фундаментні блоки?

Фундаментні блоки будівельні (ФБС) застосовуються при спорудженні житлових будівель і будівель промислового призначення. Вони мають прямокутну форму. Їх конструкція армована. Вони необхідні для спорудження фундаментів будь-якої складності. ФБС мають такі переваги:
 • Стійкість до впливу вогню і високих температур.
 • Швидкий і простий монтаж.
 • Тривалість експлуатації 50 і більше років.
 • Стійкість до механічних впливів, стійкість до сейсмічних навантажень.
 • Висока звукоізоляція.
Фундаментні блоки використовуються при зведенні будівель різної поверховості. Це зручний і надійний будівельний матеріал.

Особливості ФБС

Фундаментні блоки виробляють з бетону високої якості. Їх конструкція посилена арматурою з металу. До особливостей ФБС відносять:
 • стійкість до проникнення вологи-W2;
 • показник морозостійкості-F200;
 • щільність – до 2400 кг / м3;
 • міцність – від 100 до 110 кг / см;
 • неруйнівність на формат стиснення-В12, 5 (М150).
Характеристики фундаментних блоків дають можливість застосовувати їх для зведення підстав будь-яких типів. Вони бувають декількох видів. Кожен з них призначений для спорудження фундаменту аналогічного типу:
 • масивний;
 • колонний;
 • суцільний;
 • стовпчастий;
 • стрічковий.
Різноманітність видів ФБС робить їх матеріалом, доступним для вирішення завдань будь-якої складності. Є можливість підібрати конструкцію, яка оптимально підходить для формування основи будівлі необхідного виду.

Інструкція з укладання ФБС

Зведення блочного підстави для будівлі включає кілька кроків. Кожен з них потрібно зробити відповідно до затверджених будівельних норм. Процедура складається з чотирьох етапів. На першому кроці на ділянці проводиться розмітка: забиваються кілочки, натягується мотузка. У місцях збігу напрямних встановлюють арматуру. Потім викопується котлован. Його глибина відповідає рівню промерзання грунту (плюс 25 см). Зазвичай ширина котловану досягає розмірів ФБС (плюс 30 см). Глибина траншеї, як правило, становить від 80 до 100 см. На другому етапі на дні котловану формується підстава-подушка. Для цього застосовують пісок. Його шар становить 20 см.пісок необхідно ретельно утрамбувати. Зверху вистилають геотекстиль. Далі насипають щебінь шаром 20 см.його піддають трамбування. Кожен шар піску і щебеню заливають водою. Переходимо до третього етапу. Перед викладкою ФБС перекривають Рів дошками, щоб його краю не провалювалися. Це особливо важливо для укладання великогабаритних блоків. Зазвичай застосовують дошки або бруски. Монтаж починають з кутів і місць перетину. Встановлені тут блоки служать напрямними. Їх закладку виробляють шляхом почергового накладання цегли. Для збільшення терміну служби фундаменту в цементну суміш додають присадки, що підвищують гідроізоляцію. Перший ряд блоків повинен складатися зі стандартних конструкцій. Їх завдання полягає в зменшенні усадки підстави. Конструкції скріплюють між собою шаром з цементної суміші розміром мінімум 10 см.важливо, щоб поверхня блоків була геометрично правильною, без похибок. Укладання ФБС проводиться краном. Блоки монтуються за рівнем. Для кладки потрібно застосовувати бетон M100. Він витрачається з розрахунку 15 л на один блок. Блоки потрібно монтувати близько один до одного. Порожнечі і проломи між ними погіршують міцність підстави. В ході спорудження фундаменту потрібно заздалегідь створити технологічні отвори для всіх необхідних комунікацій. Останній четвертий етап починається з викладки верхнього шару з руберойду. Поверхня блоків по сторонам обробляють подвійним шаром мастики. Після того як вона застигне, простінки між ФБС і землею засипають піском. Їх потрібно ретельно утрамбувати. Технологія укладання блоків для створення підстав будівель та інших споруд нескладна, але трудомістка. Результат роботи залежить не тільки від майстерності будівельників, але і від якості будматеріалів. Рекомендуємо вибирати ФБС від перевірених виробників. Застосовуйте матеріали належної якості. В іншому випадку сформувати надійний і безпечний фундамент не вийде. До виконання робіт слід залучати кваліфікований персонал, який має знання і досвід вирішення подібних завдань. Потрібно строго слідувати затвердженим будівельним нормам, дотримуючись всі зазначені в них вимоги. В цьому випадку ви зможете звести фундамент, який прослужить тривалий час. Будівля, збудована на такій основі, не буде піддаватися руйнуванню через допущені помилки і неточності.
[TheChamp-Sharing]