• uaBeton
  • Блог
  • Як зробити вигрібну яму з бетонних кілець?

Як зробити вигрібну яму з бетонних кілець?

Для створення каналізації в приватному будинку споруджують вигрібну яму з бетонних кілець. В її конструкції двокамерний накопичувальний септик. Його створення можна виконати самостійно. Головний плюс споруди-довговічність. Високоміцний бетон, застосовуваний для покриття несучих поверхонь, збільшує тривалість експлуатації зливної ями до ста років.

Принцип дії

У вигрібної ями з бетонних кілець простий принцип дії. Відходи проходять крізь Сифони і похилі каналізаційні труби. Потім вони потрапляють в перший відсік. Усередині відходи поділяються на дві фракції: важку і легку. В ході природних хімічних процесів, що відбуваються в середині пристрою, Фекальні води частково нейтралізуються. Їх небезпека для навколишнього середовища знижується. Тривала експлуатація призводить до збільшення рівня рідини в першому відсіку камери. Важка фракція осідає на дно, а рідина доходить до переливного отвору, розміщеного вище точки прийому. Вона потрапляє в наступний відсік. Друга камера володіє фільтруючим дном, що затримує залишкові тверді частинки. Коли ємності наповнюються, їх вміст відкачують. В середньому резервуари наповнюються за два місяці.

Підготовка до будівництва

Основою зливної ями вважаються бетонні кільця. Для монтажу першого відсіку застосовують конструкції з прорізаними отворами або монолітним дном. Для спорудження стандартного септика потрібно 5-10 кілець для кожної ємності. Їх кількість визначається, виходячи з числа мешканців будинку. Перший відсік роблять більш глибоким. На нього зазвичай йде від 3 до 6 кілець. Другий відсік роблять ближче до поверхні. На нього йде від 2 до 4 кілець.

План каналізації

Роботи зі створення септика починають з розробки плану. Необхідно врахувати всі важливі фактори. Якщо буде потрібно переробка каналізації, на неї доведеться витратити додатковий час і ресурси. Для будівництва зливного резервуара потрібно знайти місце для нього. Воно повинно знаходитися на видаленні від житлових будівель, колодязів та інших будівель. При цьому розташування зливної ями має бути зручним для відкачування її вмісту в майбутньому.

Комплектація

Структура вигрібної ями включає герметичну камеру, ємність з фільтруючим дном і з’єднувальні труби. Санітарні норми припускають скидання у водойми відходів належного ступеня очищення. Для виконання фільтрації двокамерний септик потрібно оснастити додатковим відсіком, де рідина буде знезаражуватися. Зливні резервуари повинні закриватися і бути доступними для технічного обслуговування.

Розрахунок обсягу

Щоб розрахувати обсяг, який буде потрібно для септика, потрібно провести певні обчислення. Необхідно помножити кількість кілець на обсяг кожного з них. Їх конструкція має вигляд полого циліндра. Обчислення проводяться за такою формулою: V=πD²H/4 Значення змінних виглядає так:
  • V-об’єм, куб. м;
  • D-діаметр, м;
  • Н-висота, м;
  • π = 3,14.
Вироблені на заводах кільця маркуються. Тому визначити їх обсяг нескладно. Перші два знаки в цифровому маркуванні позначають діаметр. Наступна цифра позначає висоту конструкції.

Монтаж

Стандартна зливна яма з бетонних кілець включає два резервуари. Для кожного з них потрібен котлован. Якщо для спорудження резервуарів обрані кільця без дна, необхідно поверхню внизу залити бетоном. Якщо знехтувати цим, Екологія ділянки біля будинку сильно постраждає. Бетон виливається на дно майбутнього септика і дорівнює. Термін його застигання становить 5-7 днів. Швидке висихання може привести до формування тріщин. Тому якщо зведення септика відбувається влітку, поверхню бетону потрібно періодично змочувати водою. Кільця потрібно опускати в котлован тільки після повного схоплювання розчину. Щоб рідина не просочувалася між циліндрами, потрібна якісна гідроізоляція. Для цього можна застосовувати старі велосипедні камери або Гумові шнури. Їх потрібно прокласти між кільцями. Більш сучасні матеріали для ізоляції-похідні рідкого скла, змішані з бетоном і нанесеними на стик нижнього кільця перед укладанням наступного. Другий відсік будують з двох кілець. Їх діаметр може бути від 1,5 до 2 метра. Нижня частина резервуара не потребує водозахисту. Тому бетонні кільця можна монтувати прямо в грунт. Фільтруючу роль виконує шар щебеню і гравію, покладеного на дно. Щоб прокласти труби, у верхніх частинах кілець кожного відсіку формують отвори. Переливні контури облаштовуються на глибині 0,5 метра від поверхні грунту. Якщо у Вашому регіоні зими холодні, потрібно поглибити труби до 0,8 – 0,9 метра. Після завершення монтажу переходять до висновку зливних труб по траншеях. Правильний ухил для них становить 15°. Діаметр труби повинен становити 12-18 см.після укладання труб виробляють контрольний злив води.
[TheChamp-Sharing]