Як утеплити будинок зовні?

Для поліпшення теплозберігаючих властивостей будівель з пінобетону, цегли або дерева виконують утеплення зовні. Воно проводиться за допомогою формування навісного фасаду або застосування «мокрої» технології. Нижче ви дізнаєтеся про те, як виконується зовнішнє утеплення будівель, і які матеріали для цього потрібно використовувати.

Вибір матеріалів для утеплення

На ринку представлено безліч будматеріалів, придатних для зовнішнього утеплення будівель. Кожен з них володіє особливостями і перевагами. Найбільш затребуваними вважаються такі матеріали: Будь-який з перерахованих варіантів підходить для утеплення приватних будинків. Застосовувати їх потрібно правильно з дотриманням технологічних стандартів. Нижче ми детально розглянемо кожен матеріал.

Мінеральна вата

Найпопулярнішим утеплювачем вважається мінеральна вата. Вона різниться по щільності. Для утеплення всередині будівлі застосовують матеріал, у якого цей показник менше. Для зовнішніх робіт використовують більш щільну Вату. Матеріал витримує перепади температур і інші деструктивні дії. Мінеральна вата володіє високими теплоізоляційними властивостями. Це довговічний, негорючий матеріал. Він також має високу механічну міцність. До недоліків мінеральної вати відносять слабку стійкість до впливу вологи і високу ціну.

Ековата

Ековата вважається екологічним і надійним матеріалом. Вона володіє низьким показником теплопровідності. Виробляється з вторинної целюлозної сировини. Матеріал просочують складами, що перешкоджають гниттю і загорянню. Недолік ековати полягає в складності монтажу. Її наносять за допомогою розпилення. Процес нанесення трудомісткий і складний. Однак він дозволяє заповнити всі щілини, нанести матеріал рівномірно на поверхню стін, заповнивши всі конструктивні виступи фасаду. Ековата надійно захищає будівлю від холоду і вологи.

Пінополістирол

Довговічним і ефективним матеріалом для теплоізоляції вважається пінополістирол. Він оберігає споруду від проникнення вологи. Монтаж пінополістиролу простий, не вимагає особливих зусиль. Більшість різновидів матеріалу просочується антипіреновими складами. За рахунок цього підвищується стійкість пінополістиролу до впливу вогню. Полімер не схильний до впливу цвілі, моху або грибка. Природні матеріали не можуть похвалитися такими показниками.

Пінопласт

Утеплювач з високими теплоізоляційними властивостями. Володіє невеликою масою. Пінопласт легко монтується на стіни будівлі і витримує вплив вологи. Відрізняється невисокою вартістю. До мінусів матеріалу відносять повітронепроникність, слабку стійкість до механічних пошкоджень і токсичність під час загоряння. Пінопласт володіє слабкою довговічністю, руйнується при впливі високих температур. Будматеріал слід оберігати від хімічно агресивних речовин, включаючи компоненти лакофарбових покриттів.

Що вибрати для утеплення будівлі?

Щоб зробити будинок захищеним від холоду, слід застосовувати екологічно чисті Будматеріали. Стіни повинні “дихати”, тому краще використовувати мінеральну вату або ековату. Теплоізоляційні матеріали природного походження мають високу гігроскопічність. Вони швидше вбирають вологу. При настанні холодів матеріали промерзають і втрачають теплоізоляційні властивості. Щоб захистити натуральні Будматеріали, слід використовувати гідроізоляційні та пароізоляційні мембрани. Це дозволить екранувати вологу, не перешкоджаючи провітрюванню стін будівлі. Спінені полімерні матеріали стійкі до впливу води. Вони володіють тривалим терміном служби. Монтаж мінеральної або ековати пов’язаний з технічними складнощами. Полімерні матеріали встановлюються набагато легше. При цьому їх теплоізоляційні властивості ненабагато слабкіше.

Як утеплювати стіни зовні?

Процес утеплення стін із зовнішнього боку проводиться за технологією навісних фасадів. Необхідно залишати вентиляційний зазор між утеплювачем і фінішної облицюванням, щоб забезпечити провітрювання. Роботи виконуються в кілька етапів:
  1. очищення і просушування, а також обробка стін антисептичними засобами;
  2. установка пароізоляційної плівки, герметизація стиків за допомогою монтажного скотча;
  3. монтаж каркаса під установку утеплювача і зовнішнього облицювання;
  4. закладка утеплювача і його фіксація за допомогою тарілчастих дюбелів;
  5. установка вітрозахисної мембрани;
  6. фасадна обробка на каркасі з використанням кляммеров.
Утеплення також виконують по “мокрій” технології. Для цього клеять теплоізоляційний шар до поверхні стін, і наносять шар декоративної штукатурки або фарби. Який метод вибрати-вирішувати вам.
[TheChamp-Sharing]