• uaBeton
  • Блог
  • Яку цеглу вибрати: силікатну або керамічну?

Яку цеглу вибрати: силікатну або керамічну?

Існує безліч різновидів будівельних матеріалів. Цегла вважається одним з найбільш затребуваних. Він буває кілька видів. Найбільш поширеним називають силікатна і керамічна Цегла. Який же з них краще? Відповідь на це питання ви дізнаєтеся нижче.

Характеристики та особливості

Силікатні і керамічні цеглини виробляються з різної сировини. Тому у кожного варіанту є свої переваги і особливості. Розглянемо технологію виробництва цих цегли:
  • Керамічний. В якості сировини використовує глина. Спочатку вона формується і висушується. Після цього заготовки оправляють на випал в піч.
  • Силікатний. Виробляється з суміші, що складається на 10% з негашеного вапна і 90% кварцового піску. До складу також входять вода і спеціальні добавки. Матеріал формують і піддають впливу тиску і пари в автоклаві.
Міцність у силікатної і керамічної цегли різниться. Показник обчислюється виходячи з того, яку масу здатний витримати матеріал на 1 см2. Тепер розглянемо характеристики кожного з розглянутих варіантів. Силікатна продукція має міцність від 150 до 200 кг/см2, а керамічна — від 50 до 200 кг/см2. В даному випадку перший варіант має явну перевагу. Тому зведення споруд з двома і більше поверхами рекомендується виконувати з силікатної цегли. Розглянемо щільність і вага будматеріалів. Вони також відрізняються. Повнотіла силікат має щільність від 1600 до 2000 кг/м3. У аналогічного варіанту кераміки цей показник становить від 1400 до 2000 кг/м3. Тепер розглянемо пустотілі варіанти. Щільність силікату в цьому випадку буде від 1400 до 1600 кг/м3. Показник пустотності становить 15-30%. У червоного пустотілої цегли він досягає 40-55%. При цьому показник щільності – від 1200 до 1400 кг/м3. За даними параметрами силікатна продукція краще керамічної. Маса повнотілих матеріалів практично ідентична. Пустотілий силікат при цьому ненабагато перевершує глиняний аналог.

Вогнестійкість і теплопровідність

Для створення камінів, печей, мангалів та інших конструкцій, що контактують з відкритим вогнем, слід використовувати кераміку. Такий будматеріал витримує вплив високих температур протягом шести годин. Силікатна продукція менш стійка до вогню. Вона максимум витримує + 600 °C. При цьому піддаватися впливу відкритого полум’я такий блок зможе не більше трьох годин. У керамічного блоку є різновид-шамотна цегла. Він виробляється з особливої глини. Тому має більш високу стійкість до вогню. Його використовують для спорудження печей і камінів. Теплопровідність має важливе значення при спорудженні приватних будинків. Від неї залежить, наскільки комфортним буде житло в холодну пору року. Коефіцієнт теплопровідності силікату — 0,4-0,7 Вт/М*К. Кераміка має теплопровідність від 0,34 до 0,57 Вт/М*К. Тому стіни з цього матеріалу будуть менше віддавати тепло. Пустотілі блоки по теплопровідності обходять повнотілі аналоги. Крім того, вони створюють менше навантаження на основу будівлі.

Звукоізоляція і морозостійкість

Для зведення будівель в регіонах з морозними зимами слід застосовувати відповідний будматеріал. Керамічні блоки краще підходять для цієї мети. Морозостійкість маркується буквою F. показник говорить про те, скільки циклів заморозки/розморожування здатна витримати продукція. У силікатних блоків морозостійкість становить F15-F35. Покращені моделі можуть мати показник до F50. У керамічних цеглин морозостійкість стартує з такого значення. У окремих виробів вона може доходити до F100. Звукоізоляція у силікатних блоків висока. Їх шумопоглинання доходить до 50-51 ДБ. Кераміка в цьому відношенні гірше. Її показник становить 45-46 ДБ. Тому для створення міжкімнатних перегородок краще застосовувати силікатні будівельні матеріали.

Стійкість до вологи

Силікат має водопоглинання на рівні 12%. Матеріал легко набирає вологу, але при цьому він і віддає її швидко. Керамічні блоки більш стійкі до води. Але якщо волога проникне всередину, вона буде сохнути значно довше. Це має вкрай важливе значення, коли температура падає нижче 0°C. в результаті блок може піддатися руйнуванню. Водопоглинання у кераміки становить 6-14%.

Короткі висновки

Визначити який цегла краще, силікатна або керамічна, складно. Все залежить від поставлених перед будівельником завдань. В одних випадках правильніше використовувати матеріали з піщано-вапняної суміші, а в інших — глиняні. Тому перед початком будівництва потрібно чітко встановити, якими властивостями повинен володіти цегла. Після цього слід вибирати варіант, який найкраще відповідає їм.
[TheChamp-Sharing]