Цегла для будівництва цоколя

Цокольна цегла має набір параметрів і характеристик, що дозволяють йому передавати навантаження від всієї споруди на фундамент. Вона повинна бути несприйнятливою до деструктивного впливу зовнішнього середовища. Коректно обраний матеріал дозволить не допустити появи проблем в майбутньому.

Цегла для цоколя

Щоб спорудити цоколь, потрібно підібрати надійну цеглу. Матеріал повинен мати такі властивості:
  • Міцність. Вибирайте цеглу, що витримує великі навантаження.
  • Стійкість до морозів. Високе число циклів процесів заморозки / розморожування.
  • Низьке водопоглинання.
  • Стійкість до атмосферних опадів.
  • Екологічність.
Марка цегли затверджується на етапі проектування. Її фіксують документально, регламентують нормативними документами. Для зведення цоколя застосовують клінкерний, силікатний, керамічний і глиняний будматеріал. Силікатна цегла Будматеріал виробляється на базі автоклавної технології. Сировиною виступає суміш з піску кварцових порід і вапна. Матеріал має хороші будівельні характеристики. У нього геометрично правильна форма і точні розміри. Будматеріал стійкий до зношування. Має високу міцність і невисоку ціну. Однак через слабку опірність впливу навколишнього середовища такий блок не рекомендується для спорудження цоколя. Силікатна цегла має високе водопоглинання. Її показник становить 8-16%. Матеріал слабо захищений від вологи, що робить його невідповідним для будівництва цокольних поверхів. Під впливом води силікатний блок позбавляється властивостей, руйнується. Це негативно позначиться на характеристиках всієї будівлі. Силікатний блок не підходить для використання в умовах високої вологості. Він підходить для спорудження цоколя в регіонах з сухим кліматом. Матеріал можна використовувати, але доведеться приділити більше уваги його гідроізоляції. Також доведеться провести облицювальну обробку стін цоколя.

Клінкерна цегла

Для виробництва клінкерної цегли здійснюють випал шамотної вогнетривкої глини в печах при температурі +1200 °C. Матеріал міцний і володіє низьким водопоглинанням. Клінкерний блок стійкий до перепадів температур. Він витримує 100 циклів заморожування / розморожування. Перевага матеріалу – надійність і довговічність. Проводиться клінкерна цегла з різною фактурою і кольором. Він підходить для зведення несучих конструкцій і декоративних цілей. Такий блок зберігає початковий вигляд, не потребує регулярного обслуговування. Тривалість служби клінкеру – 100 років. Це надійний матеріал для споруди цокольних поверхів. З мінусів виділимо високу вартість цегли. Його потрібно акуратно транспортувати і укладати. З поверхні цього матеріалу важко видаляти сліди розчину.

Глиняна цегла

За співвідношенням ціни і якості для будівництва цоколя підходить глиняна цегла. Будматеріал в технологічному плані найкраще підходить для цієї мети. Глиняні блоки стійкі до впливу деструктивних чинників навколишнього середовища. Вони мають тривалий термін служби. Не всі марки глиняних блоків стійкі до вологи однаково. Будівельні матеріали з маркуванням М150 і нижче не підходять для спорудження цоколя. Такі блоки витримують не більше 60 циклів заморожування / розморожування. У регіонах з високою вологістю застосовують марку М250.

Керамічна цегла

Універсальним будматеріалом вважається керамічний блок. З нього споруджують стіни, печі та фундаменти. Будматеріал використовується вже дуже давно. Він вважається одним з найпопулярніших. Його виробляють з глини за допомогою випалу в печах. Для будівництва цоколя застосовують повнотілий керамічний блок. У ньому немає внутрішніх пустот. Керамічні блоки надійні і довговічні. Матеріал стійкий до морозу, міцний, витримує перепади температур і вплив агресивних середовищ. Керамічні блоки стійки до впливу вологи. Його водопроникність низька. Висока морозостійкість і несуча здатність дає можливість застосовувати цей матеріал для різних цілей.

Кладка цоколя

Кладка цоколя повинна проводитися належним чином, оскільки вона буде впливати на цілісність і надійність всієї споруди. Потрібно правильно виставити кути. Блоки виставляють по кутах фундаменту без розчину. Також перевіряється вся довжина діагоналей і сторін. Вертикальність і горизонтальність кладки перевіряється будівельним рівнем. Монтаж блоків починається з кута горизонтальними рядами. Кожен наступний ряд укладається з перев’язкою. Через 4-5 рядів проводять армування з застосуванням металевої сітки. Висота цокольної кладки складає 0,5-1 м.
[TheChamp-Sharing]