Цегла для лагів

В першу чергу при укладанні дерев’яної підлоги цокольного поверху будівлі майстри стикаються з проблемою вибору стовпчиків під лаги. Це опорні конструкції, на які приходиться навантаження каркасу. Стовпчики можуть бути виконані з бетону, блоків або дерева. Однак найнадійніший варіант – це цегла. Перевагою використання представленого матеріалу є те, що завдяки невеликим розмірам він дозволяє спростити вирівнювання стовпів в загальний рівень горизонту.

Яку потрібно взяти цеглу?

Для викладки опорних стовпів над рівнем ґрунту використовують червоні цеглини, які ще називають керамічними. Вибирають тип повнотілий будівельний, що має підвищену міцність і довговічність. Щільність повнотілої цегли досягає 1900 кг/м³, в той час як пустотілий будівельній матеріал цього класу досягає всього 1500 кг/м³. Такий матеріал не боїться вогкості, незамінний для навантажених конструкцій. Міцність цегли, яка допустима для використання в якості опорних стовпчиків, становить М100. Віддають перевагу одинарному типу цегли з параметрами 25x12x6,5 см. Отже, цеглу під лагу обирають:
 • керамічну;
 • повнотілу;
 • міцністю М100;
 • одинарну.
Інакше матеріал не буде достатньо міцним, що відобразиться на довговічності перекриття. Економити на будівельних матеріалах при укладанні лаг не можна.

Якими повинні бути цегляні стовпчики під лаги?

Лаги дерев’яної підлоги укладають на цегельні опори. Ці стовпи приймають навантаження конструкцій, що знаходяться зверху. Опори створюють між ґрунтом і фінішним настилом підпілля, що оберігає майбутню підлогу від вологості та вогкості. Вільний простір підвалу можна використовувати ефективно. Тут створюють сховані розведення електрики і комунікацій. Висота цегляних стовпчиків під лаги не повинна перевищувати 3 рядів кладки. Опори споруджують в плані з двох цеглин, отримуючи після кладки розмір перетину 25×25 см. В якості зв’язки використовують цементно-піщаний розчин в пропорціях від 1:2 до 1:5. Всі сипучі компоненти розчину просівають через сито з дрібними осередками до перемішування. Це гарантує отримання міцного цементного розчину, а в результаті довговічних опор під лаги. Якщо цим правилом нехтувати, в розчині можуть бути присутні сторонні фракції великого розміру. Це негативно впливатиме на міцність зв’язки розчину. Крім довговічності і міцності до опорних стовпів висувають вимоги чіткої горизонтальності. Конструкції мають бути рівними, що перевіряється під час будування. Опорні поверхні стовпів повинні розташовуватися на одному рівні. Відхилення від горизонту не повинно перевищувати ± 1 см. Від дотримання цієї вимоги буде залежати рівність майбутньої підлоги.

Як викладають стовпчики під лаги?

Роботи по кладці опор під лаги рекомендується виконувати вдвох. Для викладки будуть потрібні наступні інструменти:
 • лопата;
 • гідравлічний рівень;
 • рулетка;
 • мотузка-шпагат;
 • кельма;
 • сито з осередком 3х3 мм;
 • корито;
 • молоток.
Спочатку виконують розмітку під стовпи, визначаючи їх висоту, крок і кількість. Висоту розраховують як рівень чистової підлоги мінус товщина підлогового покриття, товщина лаги та 1 см на гідроізоляцію. Від фундаменту приміщення стовпи розставляють на відстані 40 см. Крок між центральними опорами закладають 100 см. Розмічають розстановку за допомогою мотузки, де місце перехрестя – центр майбутньої опори. У місцях розмітки викопують ґрунт під стовпчики глибиною 30 см, формуючи квадратні поглиблення 40×40 см. Роблять в них опалубку, яка виступає над землею на 5 см. На дно засипають подушку з піску. Сипучий матеріал якісно трамбують. Після цього зверху заливають бетон. Важливо дати цементному розчину висохнути правильно. Для цього недостатньо доби. Поверхню зволожують, чекаючи 3-4 тижня, доки всі шари заливки висохнуть. Після цього можна будувати опори, які будуть побудовані на міцному фундаменті. Коли процес будівництва буде завершений, стовпчики будуть височити над землею. Це опори з червоної цегли під лаги, що повністю готові для подальшого монтажу верхніх конструкцій. Проте щоб спорудити таку опору, укладають кілька шарів матеріалів. На бетонний фундамент стелять гідроізоляцію. Матеріал повинен виступати на поверхню. Його розраховують так, щоб вистачало покрити готові опори. Викладають цегельні стовпчики потрібної висоти, регулюючи їх товщиною бетонної суміші. Важливо вирівнювати кожну цеглину, використовуючи будівельний рівень. Горизонтальність стовпчиків перевіряють за допомогою рейки та рівня в усіх напрямках. Дають висохнути цегляній кладці тиждень. Покривають верх стовпчиків гідроізоляцією. Після цього опори перевіряють ще раз. Якщо все добре, стовпчики для монтажу лаг готові.
[TheChamp-Sharing]