• uaBeton
 • Блог
 • Кладка керамічних блоків на теплу суміш

Кладка керамічних блоків на теплу суміш

Зміст
 1. Теплий розчин для кладки та його особливості
 2. Переваги розчину з низькою теплопровідністю
 3. Приготування суміші
 4. Поради будівельників
Через шви кладки з приміщення виходить до 15% тепла. Це призводить до більших витрат енергоносіїв. Керамічні блоки завдяки порам із повітрям утримують тепло всередині приміщень. Але використання суміші кладки з високою теплопровідністю підвищує тепловтрати. Тому використання складу з теплопровідністю до 0,24 Вт/м⁰С призводить до збільшення тепловтрат будівлі. Будівельники не можуть однозначно вирішити, чи потрібно використовувати спеціальний розчин для кладки керамічних блоків або можна обійтися звичайною цементно-піщаною сумішшю. Якщо будують внутрішні перегородки, можна обійтися складом на основі цементу та піску. Але при зведенні зовнішніх стін будинку використовують спеціальний розчин із низькою теплопровідністю. Він називається теплим розчином.

Теплий розчин для кладки та його особливості

Для керамічних блоків використовують спеціальний склад. Зазвичай він продається у вигляді сухого сипучого матеріалу в мішках. До складу можуть входити такі компоненти:
 • гранули з пінополістиролу;
 • спучений перліт;
 • пемза;
 • вермикуліт;
 • портландцемент;
 • полімерні добавки.
Як сполучний компонент використовується портландцемент. Пластичність додають полімерні компоненти. Вони прискорюють затвердіння розчину. До складу можуть входити компоненти, що підвищують водовідштовхувальні якості, морозостійкість. Відсоток модифікаторів, загусників, пластифікаторів та інших добавок може відрізнятися залежно від марки та виробника теплої штукатурки. Це визначає експлуатаційні характеристики клею.

Переваги розчину з низькою теплопровідністю

Головною відмінністю теплої штукатурки є низька теплопровідність. Цей показник у 4 рази менший, ніж у цементно-піщаної суміші. До складу додаються спеціальні компоненти, які знижують втрати тепла. Через шви холод менше проникатиме в будову. Окрім високої теплоізоляції представлені розчини відрізняються такими особливостями:
 • Завдяки пластичності розчин легко наноситься на кладку. Маса не заповнює невеликі порожнечі.
 • Низька витрата. Цей показник у 1,6 разів менший, ніж у звичайної цементно-піщаної суміші.
 • Розчин просто приготувати, додавши воду в потрібній пропорції. Завдяки спеціальним добавкам у суміші немає грудок.
 • Шви паропроникні, тому в будинку не з’являються грибок, цвіль. Надлишки вологи відводяться назовні.
Висока теплоізоляційна здатність дозволяє заощаджувати на опаленні. При низьких тепловтратах потрібна мінімальна кількість теплоносіїв.

Приготування суміші

Щоб приготувати розчин, потрібно додати до сухого матеріалу воду в пропорції, яка зазначена виробником. Потім масу ретельно перемішують будівельним міксером. Якщо купити мішок 25 кг, з нього вийде приблизно 20 л теплого розчину для кладки. Щоб знизити тепловтрати розчину кладки, потрібно змішати одну частину цементу з п’ятьма частинами перліту або керамзитового піску. Зазвичай на 4 частини сухої суміші потрібна 1 частина води. Розчин повинен бути однорідним, середньої густоти.

Поради будівельників

Щоб створити міцну кладку, шви якої пропускатимуть мінімальну кількість тепла, варто врахувати деякі рекомендації будівельників:
 • Будівельне тісто не повинно бути надто густим. Інакше блоки вберуть вологу, а розчин застигне дуже швидко. Через це міцність швів буде низькою. Щоб матеріал кладки набрав силу, він повинен застигати з певною швидкістю.
 • Занадто рідка суміш відрізняється великою витратою. В дрібні порожнечі йтиме частина матеріалу. Тому густота має бути середньою. Варто дотримуватись пропорцій, що вказані виробником на упаковці.
 • Перемішувати суміш із наповнювачем з перліту не можна довго. Інакше він зіб’ється в грудки. Як тільки суміш стане однорідною, потрібно перестати перемішувати.
 • За бажанням можна додати кольоровий пігмент, щоб маса набула потрібного відтінку.
 • Кладочні шви повинні мати товщину не менше 15 мм та не більше 25 мм. Якщо товщина буде занадто великою, в цих місцях накопичуватиметься конденсат.
 • Будувати стіни з керамічних блоків з використанням теплого клею потрібно за температури не менше +5⁰С. Якщо буде холодніше, доведеться використовувати спеціальні присадки. Протиморозні компоненти знижують міцність швів. Будівництво коштуватиме дорожче через використання додаткових матеріалів.
Планувати будівельні роботи при використанні теплого клею потрібно в теплу пору року. Такі суміші використовують лише для кладки зовнішніх стін. Склад коштує дорожче, але це швидко компенсується під час опалювального сезону. Можна зменшити кількість спожитих теплоносіїв і витрати на їх оплату. Важливо обирати якісні сухі суміші відомих виробників. Саморобний теплий клей поступається заводським матеріалам за всіма параметрами.