На що клеїти газобетонні блоки?

Зведення стін з газобетону проводиться за певною технологією. Для кладки матеріалу допустимо використовувати кілька видів матеріалів. Нижче ми розглянемо варіанти розчинів для монтажу газобетонних блоків. Кожен з них володіє певними особливостями і перевагами.

Цементно-піщаний розчин

Найпростіший варіант-цементно-піщаний розчин. Його традиційно застосовують для цегляної кладки. Однак багато застосовують цей склад і для укладання газобетону. Використовувати його не рекомендується з наступних причин:
 • склад розчину не відрізняється постійністю;
 • товщина шва складе 10-12 мм, що негативно відіб’ється на теплоізоляційних властивостях стін;
 • тривала підготовка складу, що включає просіювання піску;
 • багато пилу, що з’являється в ході виконання роботи;
 • складність укладання в зимовий період, що вимагає постійного підігріву складу, або виконання невеликих за обсягом замісів.
Цементно-піщаний розчин підходить для монтажу низькоякісного газобетону. Покладений великим шаром, він дає можливість заповнити порожнечі, що виникають через порушення геометрії блоків.

Клей для газобетону

Більш підходящим будматеріалом для укладання газобетону вважається клей. До його складу входять: пісок дрібної фракції, цемент, Сполучні з полімерів і модифікуючі добавки, що дозволяють розчину не застигати при температурі до -10°С. Для монтажу газобетону застосовують спеціальний інструмент. Його називають кареткою, контейнером або кельмою-ковшем. Всі ці терміни застосовуються для одного і того ж інструменту. З його допомогою монтаж газобетону проводиться значно швидше. При цьому витрата клею знижується.

Клей для газобетону має низку переваг:

 1. Висока пластичність. У поєднанні дрібнофракційним наповнювачем дозволяє домогтися мінімальної товщини шва (2-3 мм). Витрата скорочується приблизно в 4 рази. Невелика товщина шва знижує сумарну площу стиків, що призводить до зменшення тепловтрат.
 2. На один мішок сухого клею вагою 25 кг потрібно лише 5,5 л води. Тому вологість газобетону після укладання підвищується некритично.
 3. Склад клею завжди однаковий. За рахунок цього забезпечуються стабільні показники склеювання.
 4. У складі присутні модифікуючі добавки, що надають клею стійкість до впливу низьких температур, і вологи.
 5. Клей підходить для застосування в якості шпаклівки. Його надлишки можна використовувати для інших робіт.
 6. Спеціальні зимові склади спрощують виконання укладання в умовах температури нижче нуля.
 7. Клей твердне без усадки.
До недоліків будматеріалу відносять тривалий час схоплювання. Воно становить приблизно 10 хвилин. Ця особливість може ускладнювати монтаж газобетону, особливо якщо його виконує новачок.

Як потрібно використовувати клей?

Суміші для монтажу газобетону вимагають дотримання певних правил. Звертайте увагу на наступні аспекти:
 1. Зберігайте клей при температурі не нижче +5 °С.
 2. Заміс потрібно проводити за допомогою теплої води з температурою до +60 °С.
 3. Газобетонні блоки повинні зберігатися в місці, захищеному від снігу. Інакше атмосферні опади негативно позначаться на показнику вологості матеріалу, що знизить ефективність використання клею.
 4. Каретки або Шпателі потрібно тримати в теплій воді.
 5. Виділіть для клейового складу чисту ємність. Якщо в неї потраплять більші домішки, це призведе до збільшення розмірів шва.
Перераховані вище рекомендації засновані на практичному досвіді. Їх не вказують на упаковках з клейовими складами.

Короткі висновки

Основний аргумент прихильників цементно-піщаного розчину грунтується на високій вартості клею. Однак його витрата значно менше. Для укладання одного 1 м3 клею потрібно в три рази менше, ніж цементно-піщаного розчину. Провівши нескладні обчислення, стає очевидно, що краще не намагатися економити, вибираючи менш якісний будматеріал. Сумарні витрати в обох випадках будуть приблизно однакові. При цьому, якість клейової кладки значно вище. Необхідно вибирати продукцію надійних виробників. Купівля дешевого клею буде не найправильнішою. Низькоякісний товар може не володіти необхідними технічними властивостями. Також потрібно звертати увагу на термін придатності будматеріалу, і умови його зберігання. Для виконання кладки газобетону на клей необхідно володіти спеціальними навичками. Це технічно нескладні роботи. Однак новачкам буває важко впоратися з укладанням, враховуючи, що час схоплювання клею становить приблизно 10 хвилин. З цементно-піщаним розчином таких проблем немає. При цьому його застосування збільшує сумарну площу стиків, що сильно знижується теплоізоляційні показники стіни, викладеної з газобетону.
[TheChamp-Sharing]