• uaBeton
 • Блог
 • Виробництво тротуарної плитки своїми руками

Виробництво тротуарної плитки своїми руками

Тротуарна плитка – якісне покриття, що застосовується для укладання доріжок до житлових будинків, магазинів і громадських будывель. Її використовують для створення пішохідних зон і стоянок автотранспорту.

Базова інформація

Тротуарна плитка виробляється з різних матеріалів. В якості сировини застосовують:
 • бетон;
 • глину;
 • гранітну і мармурову крихту;
 • натуральний камінь.
Виробники пропонують оздоблювальний матеріал різної фактури, розмірів і форм. Фігурна плитка з цементної суміші користується популярністю. Будматеріал має довгий термін служби. Його застосовують для оформлення зелених зон. З бетонної суміші роблять штучний камінь. Такий матеріал вписується в природні умови і підходить для оформлення паркових територій. Ціна тротуарної плитки висока. Якщо потрібна велика кількість будматеріалу, є сенс виготовити його самостійно. У цій справі потрібно підібрати хороший склад суміші, щоб плитка служила довго. На якість будматеріалу впливають і інші фактори. Необхідно правильно заливати суміш і забезпечити хороші умови для сушки. Потрібно використовувати чисті і сухі форми. Виробляти формовку в умовах високих температур забороняється. Рекомендується використовувати 8-16 форм. Їх виробляють самостійно. Щоб справитися з цим завданням, потрібно придбати зразок заводської плитки і суміш з поліуретану. Самостійне виробництво плитки Є два види формування плиток: литтям і пресуванням. Міцність пресованого матеріалу обумовлюється стисненням маси з невеликим вмістом скріпляючих компонентів. Простір навколо будинку або дачного будинку викладають оригінальної плиткою. Зробити її можна самостійно. Щоб виробляти будматеріал в домашніх умовах, потрібні форми і вибростіл. В якості основи для розчину застосовують щебінь і цемент. Рекомендується застосовувати форми з різних матеріалів. У цій ролі може використовуватися силікон, дерево і пінопласт. Зверху матеріал покривають маслянистою речовиною, що дозволяє легко діставати заготовку з форми. Технологія виробництва плитки нескладна. Готування суміші відбувається за допомогою перемішування наступних компонентів:
 • морозостійкі добавки – 90 г/м2;
 • пластифікатор розчину – 0,5% від цементного порошку;
 • барвник – 650 мл / м2;
 • дистильована вода – 45% від маси сухої суміші;
 • дрібний щебінь – 57%;
 • просіяний річковий пісок – 20%;
 • світлий цементний порошок – 23%.
 • Іноді додають пігментатор і диспергатор.

Особливості розчину

Сипучі компоненти потрібно ретельно перемішати. Щебінь і пісок повинні бути однорідними. Вони не повинні містити сміття. Спочатку перемішують пісок і цемент, додають пластифікатор. Потім рівномірно засипають щебінь. У суміш потрібно поступово додати воду. Робиться це невеликими частинами. Щільність розчину повинна бути високою. Перевіряється це легко. Суміш не повинна стікати з кельми. Домогтися високої однорідності розчину допоможе міксер або бетономішалка. Заміс суміші вручну займає багато сил і часу. Суміш повинна настоятися, щоб компоненти наситилися водою, а розчин став пластичним. Помилки на цьому етапі призведуть до негативних наслідків з готовою продукцією в майбутньому.

Формування

У будівельних магазинах можна придбати готові форми. Там же вам дадуть докладні інструкції про те, як правильно робити тротуарну плитку. На вибростолі потрібно розкласти конструкції для формування, змастивши їх маслянистим розчином. Скористайтеся малярським пензлем або поролоновою губкою. Надлишки мастила приберіть за допомогою паперової серветки. Приготовану цементну масу заливають рівним шаром в конструкції для формування. Виконувати цю операцію слід обережно, щоб не з’являлося пустот. Щоб створити кольорову плитку, додайте в 1/3 суміші фарбувальний пігмент. Таким розчином заповнюють 30% форми. Інший обсяг доливають звичайним бетоном. Використовуючи різні фарбувальні пігменти, можна формувати різноманітні відтінки. Для отримання ефекту мармурового забарвлення потрібно заливати по черзі розчини різних кольорів. Після заповнення форм їх потрібно простукати. Це дозволить вийти бульбашкам повітря. Вибростіл включають на 10-14 хвилин, щоб шари маси щільно вклалися в форму. Поверхню вирівнюють, відправляють на просушування. Цей процес проходить в наступних умовах:
 • температура повітря 15-25 °C;
 • вологість 75%.
Конструкції потрібно накрити плівкою з целофану. Після завершення просушування форму перевертають. Її простукують, і дістають готову плитку. Зручніше використовувати форми з поліуретану. Кожен етап потрібно виконати правильно. Помилки, допущені на будь-якому з них, приведуть до того, що якість тротуарної плитки буде низькою. Такий будівельний матеріал швидко втратить властивості. Використовуйте для виробництва тротуарної плитки якісні компоненти.