Розміри плит перекриття

Для створення цокольних, міжповерхових і горищних перекриттів застосовують плити із залізобетону. Кращим варіантом є багатопустотні ЗБВ. Вони мають невелику масу, що знижує навантаження на основу будівлі. Габаритні розміри перекриттів бувають різними. Тому можна підібрати ЗБВ для вирішення різних завдань.

Якими бувають багатопустотні плити?

Виробництво плит перекриття виконується відповідно до діючих технологічних норм. Для цього можна застосовувати кілька методів. Найбільш затребувані технології:
 • Опалубний. Виробництво відбувається за допомогою заливки бетону в форму. Далі виконується ущільнення суміші. Для цього застосовується вібраційне обладнання. Конструкції, вироблені опалубним методом, мають великі поздовжні порожнечі круглої форми. Їх діаметр може становити до 160 мм.тому всередині допустимо розташовувати інженерні комунікації.
 • Безопалубна. Це метод безперервного формування ЗБВ на автоматизованих конвеєрних лініях. Бетонна суміш подається в сліпформери, які забезпечують необхідний ступінь ущільнення. Далі отримані напівфабрикати піддають термічній обробці. Потім бетон ріжуть на конструкції потрібного розміру. Різання допустимо виконувати під кутом від 0° до 180°. ЗБВ, вироблені методом безперервного формування, мають геометрично точні параметри і гладку лицьову поверхню.
За опалубної технології виробляють стандартні і полегшені перекриття. Ширина перших – 220 мм, а других — 160 мм.Стандартні ЗБВ застосовують для зведення житлових будинків і промислових об’єктів. Полегшені перекриття використовують для малоповерхового будівництва. Безопалубочной методикою отримують універсальні плити ПБ, товщина яких дорівнює 220 мм.Для малоповерхових будівель застосовують плити марок 1,6 ПБ і 3,1 ПБ. Маркування ЗБВ проводиться на підставі вимог ГОСТ 23006. Він містить позначення у вигляді цифр і букв. Маркування містить параметри довжини, ширини і несучої здатності перекриття. Для прикладу розберемо ЗБВ марки ПК-30-15-12:
 • ПК-плита круглопустотная, вироблена за методикою опалубного формування;
 • 30-Довжина виробу в дециметрах (3,0 м);
 • 15-ширина плити в дециметрах (1,5 м);
 • 12-несуча здатність в кПа (1200 кг/м2).
Габаритні розміри плити округлені. Тому її довжина на 0,2 дм менше, а ширина — на 0,1 ДМ.реальні розміри виглядають так: 29,8 дм і 14,9 дм відповідно. Всі інші плити маркують аналогічним способом. Перші дві букви означають найменування виробу:
 • ПБ-пустотна плита безопалубочного формування;
 • ПНО-плита пустотна полегшена з товщиною 160 мм, яка проведена за опалубної методикою.
Маркування може доповнюватися і іншими літерами. Наприклад, виріб вироблено з важкого бетону – т, армування виконано за допомогою перенапруженої арматури — АтV, або присутність ущільнюючих вкладишів в технологічних отворах на торцях – а.

Вага і розміри

Плити перекриття бувають різних розмірів. Конструкції виробляються з кроком 10 см і чотирьох розмірів по ширині:
 • 1 м;
 • 1,2 м;
 • 1,5 м;
 • 1,8 м.
Можна швидко і легко знайти підходящий варіант для перекриття практично будь-яких прольотів. Товщина стандартної пустотілої плити дорівнює 220 мм. у полегшених моделей (ПНО, 3,1 ПБ і 1,6 ПБ) цей показник становить 160 мм. Ширина виробів становить 1-1,8 м. Найбільшою затребуваністю користуються конструкції, у яких цей показник дорівнює 1,2 м. Їх нескладно транспортувати до місця установки. Безопалубочная технологія безперервного формування в поєднанні з відсутністю поперечного армування дає можливість замовляти порізку виробів на заготовки необхідного розміру. Так можна легко вирішити проблему перекриття прольоту, що має нестандартну конфігурацію.

Види навантажень на ЗБВ

Несуча здатність перекриттів становить 300-1600 кг/м2. Найбільш затребуваними в будівництві вважаються конструкції, що витримують навантаження 800 кг / м2 без появи прогинів і порушення цілісності. Навантаження на ЗБВ поділяють на:
 • Динамічний. Впливають на перекриття протягом невеликого відрізка часу. Це навантаження від переміщення людей і тварин, Обладнання, скупчення снігу на даху будівлі і т. д.
 • Статичний. Впливають на ЗБВ постійно, протягом усього терміну експлуатації. Зверху на перекриття тиснуть будівельні конструкції, в тому числі стяжка підлоги, міжкімнатні перегородки, оздоблювальні матеріали і т.д. знизу аналогічні навантаження формують підвісні стелі, прилади для освітлення і різне навісне обладнання.
Вартість плит залежить від марки, габаритів і номінальної несучої здатності.
[TheChamp-Sharing]