• uaBeton
 • Блог
 • Штроблення керамічних блоків: особливості процесу та рекомендації

Штроблення керамічних блоків: особливості процесу та рекомендації

Зміст
 1. Кріплення на дюбелі
 2. Кріплення за допомогою синтетичних дюбелів
 3. Хімічний дюбель
 4. Дюбель для закручування
 5. Як штробити або свердлити матеріал?
 6. Інструменти для роботи
 7. Що потрібно врахувати під час роботи з керамічними блоками?
Керамічні великоформатні блоки використовуються для створення кладок житлових та господарських об’єктів. Матеріал має пори, наповнені повітрям. Це забезпечує високі теплоізоляційні якості. Керамічні блоки витримують величезні навантаження. Щільність у 18 разів вища, ніж нормативне навантаження на стіни (10 МПа). Тому такий матеріал широко використовується в будівництві. Щоб створити надійну міцну кладку високої якості, потрібно знати, як працювати з будівельною керамікою. Це дозволить створювати довговічні споруди різної поверховості та призначення.

Кріплення на дюбелі

Якщо будинок побудований з керамічного матеріалу, при прокладанні комунікацій, оформленні інтер’єру потрібно знати, як зробити отвори та штроби. Подібні роботи займуть багато часу. Багато кріплень вимагають використання дюбелів. Фіксація виконується за допомогою різних матеріалів.

Кріплення за допомогою синтетичних дюбелів

Кріплення можна створювати за допомогою синтетичних дюбелів. Потрібно обирати фіксатори, призначені спеціально для пористого матеріалу. Подібні дюбелі мають область розпірки по всій довжині. Подібні конструкції виготовляються з полімерів. Завдяки особливостям конструкції кріплення стійке до виривання. Для будівництва, ремонту використовуються дюбелі 8х40 мм або 12х100 мм. Подібні кріплення витримують навантаження до 115 кг. Якщо стрижень буде довшим, допустиме навантаження збільшується. Один дюбель може витримати до 400 кг ваги. Техніка, меблі та інші елементи інтер’єру монтують при використанні щонайменше 2 дюбелів. Це забезпечує надійну фіксацію, унеможливлює падіння навісного обладнання, конструкцій.

Хімічний дюбель

Якщо потрібно встановити важке начіпне обладнання, краще використовувати хімічний дюбель. Створюється отвір необхідного діаметра. За допомогою шприца в заглиблення вводиться фіксуючий розчин. Потім встановлюється дюбель. Склад у поглибленні застигає приблизно за 45-60 хв. На швидкість затвердіння впливає навколишня температура. Чим вона вища, тим швидше склад застигне.

Дюбель для закручування

Це кріплення призначене для встановлення важких предметів. Стрижень із металу має різьблення. Це дозволяє вкрутити його в манжету, яка постачається в комплекті з дюбелем.

Як штробити або свердлити матеріал?

Штроби потрібні, якщо планується прокладати комунікації в стінах та перекриттях. Це поглиблення певного розміру. В канавки укладають труби та дроти різного призначення. Поглиблення в стінах із пористого матеріалу створюються штроборізом. Невеликі отвори, канавки вирізають за допомогою побутових моделей техніки. За великого масштабу робіт використовують професійні моделі. Щоб створити штроби, виконують такі послідовні дії:
 • створюється розмітка за підготовленим проектом;
 • у стіні формуються два пропили паралельно один одному;
 • молотком та зубилом оббивають матеріал між пропилами;
 • заглиблення зачищається за допомогою щітки, будівельне сміття ретельно прибирають.
Ширина штроби повинна бути не більше 200 мм, а глибина – не більше 30 мм. Розпили створюються швидкими, точними рухами. Натискати на штроборіз під час роботи не потрібно. Постукувати по керамічних блоках можна, але тільки прогумованим молотком. Інакше можуть з’явитися сколи.

Інструменти для роботи

Щоб створити штроби в пористому матеріалі, потрібно використовувати наступний інструмент:
 • штроборіз;
 • молоток із прогумованим наконечником;
 • засоби захисту (окуляри, респіратори, рукавички).
Під час роботи необхідно виконувати вимоги безпеки. Обов’язково захищаються очі та дихальні шляхи. При штробленні виділяється багато пилу. Дрібні фракції можуть потрапити у вічі, осісти на слизових оболонках. Щоб уникнути травм, потрібно використовувати окуляри та респіратор. Майстер працює в спецодязі та захисних рукавичках.

Що потрібно врахувати під час роботи з керамічними блоками?

Створювати технологічні отвори та штроби потрібно лише за допомогою спеціального інструменту. А якщо ні, то можна пошкодити кладку, її міцність помітно знизиться. Отвори для підрозетників вирізають за допомогою спеціальної коронки. Не можна використовувати зношені насадки, ножі для різання пористого матеріалу. Перед початком створення прорізів перевіряють, як працює електроінструмент. Дотримуючись перерахованих вимог, можна самостійно зробити штроби й отвори для підрозетників та вимикачів. Це дозволить згодом прокласти необхідні комунікації, встановити навісне обладнання, вимикачі. Керамічні блоки – матеріал із довгим терміном експлуатації, високими теплоізоляційними якостями. Створювати штроби, отвори, вирізи в пористій кладці просто, не вимагає багато часу.