• uaBeton
 • Блог
 • Технологія укладання тротуарної плитки своїми руками

Технологія укладання тротуарної плитки своїми руками

Для облагороджування прибудинкової території виникає питання вибору матеріалу для укладання доріжок. Рекомендуємо застосовувати тротуарну плитку. Цей будматеріал користується популярністю. Його ціна доступна. Монтаж тротуарної плитки не вимагає високої кваліфікації від виконавця. Переваги будматеріалу Тротуарна плитка застосовується по всьому світу. За допомогою цього будматеріалу реалізовують як стандартні, так і незвичні дизайнерські проекти. Плитка не виділяє шкідливих речовин при нагріванні. Вона не втрачає форми під впливом ультрафіолету. Через пісок в міжплиткових швах вода вільно йде в грунт, не допускаючи утворення калюж. Будматеріал довговічний. Він підходить для умов морозних зим. Плитка міцна, має низький показник стирання. Технологія виробництва будматеріалу нескладна. Його монтаж не має на увазі застосування складної техніки. Справитися з укладанням плитки можна самостійно. Монтаж матеріалу потрібно зробити правильно. В цьому випадку тротуарна плитка прослужить довго.

Інструкція з укладання плитки

Спочатку потрібно коректно вибрати будматеріал та інструмент для проведення монтажу. При покупці плитці враховуйте не лише дизайн, а й технічні характеристики. Якщо матеріал потрібен для формування критого навісу під машину, уточніть яку масу він витримує. Для монтажу потрібно мати певний інструментарій. Для укладання плитки потрібно обзавестися:
 • кельмою;
 • гумовою киянкою;
 • ручним трамбуванням;
 • металевими кілочками;
 • будівельним шнуром і рівнем;
 • двотавровою балкою;
 • лійкою або поливальним шлангом з розпилювачем;
 • граблями і віником;
 • піском і цементом М500.
Щоб визначити обсяг сировини під основу і число плиток, потрібно створити планування ділянки, враховуючи розміри доріжок і майданчиків. Доріжки необхідно формувати під ухилом з розрахунку 5 мм на 1 метр. Це потрібно для вільного відведення води.

Підмурок

Базова поверхня повинна бути надійною. Від цього залежить якість доріжки. По краях її розміщення забивають кілки з насічками. На них натягують шнур. З місця будівництва доріжки усувають сміття і каміння. Щоб вирівняти поверхню ділянки на піднесених місцях знімають шар грунту. Під западини і ями його, навпаки, підсипають. Грунт рівняють граблями. Після його потрібно ретельно утрамбувати. Якщо робота ведеться з м’яким грунтом, перед процедурою його потрібно змочити водою. Чим ретельніше зроблена утрамбовка, тим менше ймовірність просідання доріжки. Глибину підмурку розраховують з запасом на кілька см. Враховуйте, що при ущільненні обов’язково буде просадка. На укладання шару піску і самої плитки йде 20-30 см. Поверхні майбутньої доріжки надається поперечний, поздовжний або поздовжно-поперечний ухил. На цьому етапі також проводять роботи з прокладання комунікацій, якщо в цьому є необхідність. Щоб запобігти проростанню бур’янів між плитками, потрібно укласти геотекстиль перед засипанням піску.

«Подушка» з піску або щебеню

На підготовлений шар грунту викладають пісок. Він збільшить стабільність доріжки, виступатиме в ролі дренажної системи. Пісок рівняють граблями. Його поливають водою до моменту утворення калюж. Вже через 3-4 години «подушці» можна надати гладку й рівну форму за допомогою профілю, або двотаврової балки. Труби розміщуються як рейки на відстані двох або трьох метрів один від одного. Відстань між ними заповнюється піском на однакову висоту. Це забезпечить рівну поверхню на всій доріжці. Щоб додати покриттю високу міцність, плитку можна укладати на розчин або підставу з щебеня. У першому випадку потрібно підготувати суху піщано-цементну суміш. Слід дотримуватися пропорції 3 до 1. Суміш викладають рівним шаром на основу. Стяжку роблять швелером. Якщо монтаж відбувається на складному грунті, потрібно застосовувати комбіновану укладку. Вона потребує використання піщано-цементної суміші та бетону.

Укладання

Перед монтажем потрібно натягнути по фасці шнур. Укладання тротуарної плитки краще починати від бордюру. Перший ряд викладають строго по натягнутому шнуру. Плитку укладають «від себе». Так можна уникнути збільшення ширини швів. Використання хрестиків дозволяє задавати рівну відстань між плитками. Якщо матеріал лягає нерівно, підсипте кельмою під нього пісок, утрамбуйте його. Для вирівнювання покладеної плитки застосовують киянку і будівельний рівень. Після завершення укладання шви засипають шаром цементно-піщаної суміші. Потім їх поливають водою. Якщо плитка не стикується з іншими спорудами і конструкціями, її можна підрізати болгаркою. Після завершення роботи з доріжки потрібно змести сміття і пісок. Монтаж бордюру на рідкий розчин М100 дасть можливість не допустити розхитування плиток в майбутньому.
[TheChamp-Sharing]