• uaBeton
  • Блог
  • Обираємо надійний клей для газоблоку

Обираємо надійний клей для газоблоку

Газобетон — популярний будматеріал, якому віддають перевагу багато будівельників. Він відрізняється високою міцністю, надійністю, стійкістю до агресивних середовищ та перепадів температури. Такий будматеріал досить простий та зручний в монтажі. Його застосовують для будівництва як одноповерхових, так і багатоповерхових будівель. Матеріал підходить також для споруд господарського призначення. Газобетон виробляють з цементу, піску, алюмінієвої пудри та вапна. Коректно підібрані пропорції та технологічний процес виробництва дають можливість отримувати міцні та нетоксичні блоки. Їх кладку потрібно робити за допомогою спеціального будівельного клею. Про цей важливий компонент ми поговоримо нижче.

Розчин чи клей?

Серед будівельників не вщухають суперечки щодо того, що краще використовувати для кладки газобетону: клей або розчин. Однак ми рекомендуємо зупинитись на першому варіанті. Клей спеціально розроблений для роботи з газобетоном. Його застосування дозволяє зберегти високий рівень шумоізоляції та теплозбереження. Звичайний розчин справляється набагато гірше. Оскільки через містки стику буде виходити значна частина тепла. Через це перевага будматеріалу зводиться до нуля. Газобетон вибирають як матеріал, що зберігає тепло. Щоб зберегти його, слід використовувати клей. Таку продукцію виготовляють різні компанії. Її склад практично ідентичний. В основі клею лежать пісок і цемент. Однак на відміну від розчину, в ньому також містяться спеціальні компоненти. Йдеться про полімери та мінеральні наповнювачі. Вони надають пластичності та здатності утримувати вологу. Клей має такі переваги:
  • Економічність. Клей концентрованіший, ніж розчин. Для укладання блоків потрібен мінімальний шар. Що стосується розчину, ситуація прямо протилежна.
  • Зручність у застосуванні. Працювати з ним набагато простіше, ніж з розчином, завдяки використанню спеціальних інструментів.
  • Максимальне збереження тепла. Використання матеріалу мінімізує тепловтрати.
  • Надійність. Матеріал має високу адгезію, стійкість до вологи та температурних перепадів.
Щоб зробити кладку з газобетонних блоків якісною, потрібно суворо дотримуватись технологічних норм. Застосування клею дозволить вам не тільки заощадити кошти, але й досягти максимального рівня надійності та довговічності.

Види клею

Будь-який клей для газобетону містить портландцемент. Ця речовина виконує зв’язуючу роль, що робить суміш пластичною та зручною для роботи. До складу додають пластифікатори та полімери. Вони потрібні для утримання вологи та недопущення деформації, а також появи тріщин на швах між блоками. Різні марки клейового матеріалу відрізняються кількістю полімерних добавок. За рахунок цього його ділять на дві категорії: звичайний та морозостійкий. У першому випадку в клей не додають ніяких компонентів, що роблять його стійким до низьких температур. Застосовувати такий будматеріал можна за температури до -10°С. Однак у досвідчених будівельників інша думка щодо цього. Використовувати звичайний клейовий матеріал не рекомендується вже за температури повітря +5°С і нижче. Морозостійкий варіант спеціально виготовляється для робіт у холодну пору року. Такий клей можна застосовувати за температури від +5 до -25°С. Завдяки цьому матеріалу можна знизити тепловтрати. Він підходить для проведення внутрішніх та зовнішніх робіт. Морозостійкий клей визнаний більш пластичним та екологічним. При виконанні робіт з укладання газобетону слід стежити за тим, щоб температура суміші не знижувалася нижче 0°С. Інакше вода, що знаходиться в складі, зменшить показник адгезії. Якщо температура повітря нижче -25 °С, виконувати монтажні роботи із застосуванням газобетонних блоків не можна.

Поради та рекомендації

Рекомендуємо використовувати клей від виробника, що добре зарекомендував себе. Від якості цього продукту залежить надійність кладки та рівень теплоізоляції споруди, що зводиться за допомогою блоків з газобетону. Тому до вибору клею поставтеся дуже відповідально та уважно. Укладання газобетонних блоків не входить до складних задач. Однак якщо ви не маєте належного досвіду, краще доручити роботу майстрам.