• uaBeton
 • Блог
 • Залізобетонні вироби: класифікація та характеристики

Залізобетонні вироби: класифікація та характеристики

У будівництві застосовуються різні види матеріалів. Для створення споруд високої міцності потрібні Залізобетонні вироби. Вони підходять для вирішення різних завдань. У цій статті ми розглянемо класифікацію і характеристики ЗБВ.

Плюси і мінуси

Залізобетонні вироби актуальні практично на будь-який будмайданчику. Вони мають масу плюсів. Переваги ЗБВ наступні:
 1. Довговічність. Термін служби виробів із залізобетону за умови дотримання правил монтажу та експлуатації становить близько ста років.
 2. Стійкість до вогню. Бетон не горить і витримує вплив високих температур. За рахунок цього відчутно зростає безпека будівель, для спорудження яких застосовується ЗБВ.
 3. Універсальність. Можливість формувати конструкції будь-якої форми і розміру.
 4. Стійкість до навантажень. Згодом показник міцності бетону тільки збільшується. Арматура при цьому не піддається впливу корозії. Залізобетон витримує сильні динамічні і статичні навантаження.
 5. Невисока ціна. Для виробництва ЗБВ використовують недорогі компоненти, в тому числі пісок, гравій, щебінь і арматуру.
 6. Легкість монтажу. Готові конструкції із залізобетону дозволяють швидко зводити великі будівлі і споруди.
ЗБВ перевершують багато інших Будматеріали. Вони дають можливість швидко, якісно і безпечно зводити споруди різної складності. Однак у них є і недоліки. У їх число входять наступні: Значна маса. ЗБВ мають велику вагу. Це ускладнює їх доставку до місця застосування і проведення монтажу. Установка конструкцій неможлива без залучення спеціальної техніки та обладнання. Висока теплопровідність і слабка Шумоізоляція. Тому далеко не кожен проект можна реалізувати за допомогою ЗБВ. Залізобетонні вироби слід використовувати строго в тих випадках, коли їх застосування доречно. Це зручний і надійний матеріал. Однак застосовувати його потрібно тільки за призначенням.

Способи виробництва ЗБВ

Залізобетонні вироби виробляються на основі різних технологій. Основними з них вважаються наступні методики:  
 • Стендовий. Виробництво конструкцій проходить в нерухомих формах. На них по черзі впливають бетоноукладачами і вібраторами. Стендовий спосіб підходить для виробництва великогабаритних конструкцій.
 • Касетний. Різновид стендової технології. В її основі-формування продукції в стаціонарно встановлених касетах, розміщених на вертикально зафіксованих відсіках, виконаних з металу. У форму укладають каркас з арматури. Його заповнюють бетоном. Теплову обробку роблять за допомогою контактного обігріву через стінки відсіків. Далі стінки форми розсовують і готову продукцію вилучають мостовим краном. Таким методом виробляють перекриття, стінові панелі та інші плоскі конструкції.
 • Поточно-агрегатна. Форми пересувають від одного обладнання до іншого. При цьому тепловлажностную обробку виробляють безперервним способом.
 • Вiбропрокатна. Виробництво проходить на вібропрокатному верстаті. Він являє собою конвеєр, що складається з формуючої стрічки, яка переміщається уздовж постів укладання бетону і арматури, віброущільнення і теплової обробки.
Кожна методика застосовується для виробництва конструкцій певного виду. Вона впливає на властивості готових виробів.

Типи армування

Армування підвищує міцність і легкість конструкцій. Воно може проводитися двома методами:
 • Традиційний. Каркас із заліза зварюють. Потім виконують заливку бетоном. Під впливом навантажень арматура деформується, що призводить до появи тріщин на поверхні виробів.
 • З попередньою напругою. Перед заливкою бетону арматуру піддають розтягуванню. Так підвищується стійкість конструкції до навантажень. Технологія знижує ймовірність появи тріщин на поверхні готової продукції.

Види залізобетонних виробів

Виробляється багато видів ЗБВ. Затребувані на будівельних майданчиках такі варіанти:
 • Сходові марші. Виготовляються по ГОСТу. Їх можна використовувати для установки всередині і зовні будівель. Така монолітна конструкція має оптимальну міцність і легко монтується на об’єкті.
 • Панель. Застосовують для зведення стін. Розрізняються за призначенням: горищні, внутрішні, цокольні і зовнішні.
 • Кільце. Необхідні для створення колодязів і септиків. Діляться на кілька видів: опорні, добірні, з плоским або замковим торцем.
 • Дорожні плити. Застосовують у будівництві доріг. Вважаються основою для створення злітно-посадкових смуг, автомобільних шосе.
 • Перекриття. Монтуються між поверхами висотних будівель. Надають будівлям високу стійкість до навантажень.
 • Фундаментні блоки. Потрібні для формування основи будівель. Сприяють швидкому зведенню фундаменту.
Купувати ЗБВ потрібно тільки у перевірених компаній, що дозволить забезпечити надійність і безпеку майбутньої споруди.
[TheChamp-Sharing]